Paracetamol voor kinderen: instructies voor gebruik en beoordelingen

Latijnse naam: Paracetamol-kinderen

ATX-code: N02BE01

Actief ingrediënt: Paracetamol (Paracetamol)

Fabrikant: Rozpharm LLC, Pharmstandard-Leksredstva, Biochemist, Pharmproekt, Dalkhimpharm, Irbitsky chemical farm, Pharmapol-Volga, Mega Farm (Rusland), Anqiu Lu An Pharmaceutical Co. (China), LLC Farmaceutisch bedrijf "Health" (Oekraïne)

Het bijwerken van de beschrijving en foto: 19/10/2018

Prijzen in apotheken: vanaf 54 roebel.

Paracetamol-kinderen - niet-narcotische pijnstiller.

Vorm en compositie vrijgeven

Doseringsvorm - suspensie voor orale toediening: homogeen, roze van kleur, met een karakteristieke fruitige geur (100 en 200 ml in plastic flessen of flessen oranje glas of glasvezel of polyethyleentereftalaat voor medicijnen, afgesloten met een polymeer schroefdop met bediening van het eerste openings- of “push-turn” -systeem, 1 fles in een kartonnen bundel zonder / met maatbeker of maatlepel).

Samenstelling van 100 ml suspensie:

  • werkzame stof: paracetamol - 2,4 g;
  • aanvullende componenten: nipasept-natrium (ethylparahydroxybenzoaatnatrium, methylparahydroxybenzoaatnatrium en propylparahydroxybenzoaatnatrium) - 0,15 g, maltitol - 80 g, appelzuur - 0,05 g, niet-kristalliserende sorbitol 70% - 1,33 g, xanthaangom - 0,6 g, watervrij citroenzuur - 0,02 g, kleurstof azorubine - 0,001 g, aardbeien- of sinaasappelsmaak - 0,1 g, water - tot 100 ml.

Farmacologische eigenschappen

Farmacodynamica

Paracetamol is een medicinale stof met een antipyretisch en analgetisch effect. Vrijwel geen ontstekingsremmende eigenschap.

Het werkingsmechanisme is te wijten aan het vermogen om cyclo-oxygenase in het centrale zenuwstelsel te blokkeren, waardoor de centra van thermoregulatie en pijn worden beïnvloed.

Het medicijn heeft praktisch geen ontstekingsremmende eigenschap. Het heeft geen invloed op het metabolisme van water-elektrolyten en de toestand van het maag-darmslijmvlies (GIT), omdat het de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels slechts in geringe mate beïnvloedt..

Farmacokinetiek

Paracetamol wordt gekenmerkt door een hoge absorptie, het wordt snel en bijna volledig geabsorbeerd uit het spijsverteringskanaal. Het bindt zich met 10-25% aan plasma-eiwitten. De maximale plasmaconcentratie wordt na 30–120 minuten bereikt en is 5–20 μg / ml.

Het medicijn passeert de bloed-hersenbarrière. Minder dan 1% van de ingenomen dosis gaat over in de moedermelk. De verdeling van materie in lichaamsvloeistoffen is relatief uniform.

Paracetamol wordt voornamelijk op drie manieren in de lever gemetaboliseerd, zoals oxidatie door microsomale leverenzymen, conjugatie met sulfaten en conjugatie met glucuroniden. Tijdens de oxidatie worden tussenliggende toxische metabolieten gevormd, die vervolgens eerst worden geconjugeerd met glutathion, dan met mercaptuurzuur en cysteïne. Voor deze metabolismemethode zijn de belangrijkste iso-enzymen van het cytochroom P-systeem450 zijn CYP2E1 (voornamelijk), CYP1A2 en CYP3A4 (secundaire rol). Als er een tekort aan glutathion in het lichaam is, kunnen deze metabolieten schade en necrose van hepatocyten veroorzaken. Andere metabole routes zijn methoxylering tot 3-methoxyparacetamol en hydroxylering tot 3-hydroxyparacetamol, die vervolgens worden geconjugeerd aan sulfaten of glucuroniden.

Bij kinderen jonger dan 10 jaar is de belangrijkste metaboliet van het geneesmiddel paracetamolsulfaat, bij kinderen vanaf 12 jaar - geconjugeerd glucuronide.

Geconjugeerde metabolieten van paracetamol (conjugaten met glutathion, sulfaten, glucuroniden) worden gekenmerkt door een lage farmacologische activiteit, waaronder toxische.

Bij het nemen van een therapeutische dosis is de totale klaring 18 l / uur, de halfwaardetijd (T½) - van 1 tot 4 uur. Bij het nemen van therapeutische doses wordt 90-100% van de aanvaarde dosis paracetamol binnen 24 uur uitgescheiden in de urine. Na conjugatie wordt het grootste deel van het geneesmiddel in de lever uitgescheiden in de vorm van glucuronide (60–80%) en sulfaat (20–30%). Ongeveer 5% van de dosis wordt onveranderd uitgescheiden.

Bij oudere patiënten neemt de klaring van paracetamol af en neemt de T toe½.

Bij patiënten met ernstig nierfalen (creatinineklaring van 10-30 ml / min) wordt de uitscheiding van paracetamol vertraagd, de uitscheidingssnelheid van sulfaat en glucuronide is lager dan bij gezonde personen.

Gebruiksaanwijzingen

Suspensie Paracetamol voor kinderen wordt voorgeschreven voor kinderen van 3 maanden tot 12 jaar in de volgende gevallen:

  • koorts door griep, verkoudheid en infecties bij kinderen, zoals roodvonk, waterpokken, mazelen, bof, enz.;
  • kiespijn, waaronder tandjes krijgen of tandextractie, oorpijn met otitis media, hoofdpijn, keelpijn.

Op aanraden van een arts kunnen kinderen van 2-3 maanden na vaccinatie een enkele dosis krijgen in geval van koorts.

Contra-indicaties

  • fructose-intolerantie;
  • ernstige nier- of leverfunctiestoornis;
  • leeftijd minder dan 2 maanden;
  • gelijktijdig gebruik van andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten;
  • overgevoeligheid voor elk onderdeel van het medicijn.
  • verminderde leverfunctie, waaronder het Gilbert-syndroom;
  • virale hepatitis;
  • genetische afwezigheid van het enzym glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • verminderde nierfunctie (creatinineklaring

Paracetamol-kinderen (Paracetamol-kinderen)

De eigenaar van het kentekenbewijs:

Doseringsvorm

reg. No: LP-005989 dd 17-12-2019 - Huidig
Paracetamol voor kinderen

Vorm, verpakking en samenstelling van het medicijn Paracetamol voor kinderen vrijgeven

Suspensie voor orale toediening voor kinderen roze, homogeen, met een karakteristieke geur.

5 ml
paracetamol120 mg

Hulpstoffen: appelzuur - 2,5 mg, xanthaangom - 35 mg, maltitol - 3500 mg, sorbitol - 105 mg, kristalliserende sorbitol 70% - 666,5 mg, citroenzuur - 1 mg, natriummethylparahydroxybenzoaat - 5,65 mg, natriumethylparahydroxybenzoaat - 1,094 mg, natriumpropylparahydroxybenzoaat - 1,094 mg, aardbeiensmaak - 5 mg, kleurstof azorubine - 0,05 mg, gezuiverd water - tot 5 ml.

100 ml - flessen (1) compleet met maatbeker of maatlepel - pakjes karton.

farmachologisch effect

Pijnstillend koortswerend middel. Het heeft een pijnstillend, koortswerend en zwak ontstekingsremmend effect. Het werkingsmechanisme is geassocieerd met remming van prostaglandinesynthese, het belangrijkste effect op het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus.

Farmacokinetiek

Na orale toediening wordt paracetamol snel geabsorbeerd uit het maagdarmkanaal, voornamelijk in de dunne darm, voornamelijk door passief transport. Na een eenmalige dosis van 500 mg C max in plasma wordt bereikt na 10-60 minuten en is ongeveer 6 μg / ml, neemt dan geleidelijk af en na 6 uur is het 11-12 μg / ml.

Het wordt wijd verspreid in weefsels en voornamelijk in lichaamsvloeistoffen, met uitzondering van vetweefsel en hersenvocht.

De eiwitbinding is minder dan 10% en neemt licht toe bij een overdosis. Sulfaat- en glucuronidemetabolieten binden niet aan plasma-eiwitten, zelfs niet in relatief hoge concentraties.

Paracetamol wordt voornamelijk in de lever gemetaboliseerd door conjugatie met glucuronide, conjugatie met sulfaat en oxidatie met deelname van gemengde leveroxidases en cytochroom P450.

Een gehydroxyleerde metaboliet met een negatief effect - N-acetyl-p-benzoquinoneimine, dat in zeer kleine hoeveelheden wordt gevormd in de lever en nieren onder invloed van gemengde oxidasen en gewoonlijk wordt ontgift door zich te binden aan glutathion, kan zich ophopen tijdens een overdosis paracetamol en weefselschade veroorzaken.

Bij volwassenen bindt de meeste paracetamol aan glucuronzuur en, in mindere mate, aan zwavelzuur. Deze geconjugeerde metabolieten hebben geen biologische activiteit. Bij premature baby's, pasgeborenen en in het eerste levensjaar overheerst de sulfaatmetaboliet..

T 1/2 is 1-3 uur Bij patiënten met levercirrose is T 1/2 iets groter. De renale klaring van paracetamol is 5%.

Het wordt voornamelijk in de urine uitgescheiden in de vorm van glucuronide- en sulfaatconjugaten. Minder dan 5% wordt als onveranderd paracetamol uitgescheiden.

Indicaties van de werkzame stoffen van het medicijn Paracetamol kinderen

Open de lijst met codes ICD-10
ICD-10-codeIndicatie
K08.8Andere gespecificeerde veranderingen in de tanden en hun ondersteunende apparatuur
M79.1Spierpijn
M79.2Niet-gespecificeerde neuralgie en neuritis
N94.4Primaire dysmenorroe
N94.5Secundaire dysmenorroe
R50Onduidelijke koorts
R51Hoofdpijn
R52.0Scherpe pijn
R52.2Andere aanhoudende pijn (chronisch)

Doseringsregime

Binnen of rectaal bij volwassenen en adolescenten met een lichaamsgewicht van meer dan 60 kg, wordt een enkele dosis van 500 mg gebruikt, de toedieningsfrequentie is maximaal 4 keer / dag. De maximale behandelingsduur is 5-7 dagen.

Maximale doses: enkel - 1 g, dagelijks - 4 g.

Eenmalige doses voor orale toediening voor kinderen van 6-12 jaar - 250-500 mg, 1-5 jaar - 120-250 mg, van 3 maanden tot 1 jaar - 60-120 mg, tot 3 maanden - 10 mg / kg. Eenmalige doses voor rectaal gebruik bij kinderen van 6-12 jaar - 250-500 mg, 1-5 jaar - 125-250 mg.

De gebruiksfrequentie is 4 keer / dag met een interval van minimaal 4 uur De maximale behandelingsduur is 3 dagen.

Maximale dosis: 4 enkele doses per dag.

Bijwerking

Uit het spijsverteringssysteem: zelden - dyspeptische symptomen, bij langdurig gebruik in hoge doses - hepatotoxisch effect.

Uit het hemopoëtische systeem: zelden - trombocytopenie, leukopenie, pancytopenie, neutropenie, agranulocytose.

Allergische reacties: zelden - huiduitslag, jeuk, urticaria.

Contra-indicaties

Zwangerschap en borstvoeding

Paracetamol passeert de placentabarrière. Tot op heden is er bij mensen geen nadelig effect van paracetamol op de foetus geweest.

Paracetamol wordt uitgescheiden in de moedermelk: het gehalte aan melk is 0,04-0,23% van de door de moeder ingenomen dosis.

Als u paracetamol moet gebruiken tijdens zwangerschap en borstvoeding (borstvoeding), moet u de verwachte voordelen van therapie voor de moeder en het mogelijke risico voor de foetus of het kind zorgvuldig afwegen..

In experimentele studies zijn de embryotoxische, teratogene en mutagene effecten van paracetamol niet vastgesteld.

Gebruik voor verminderde leverfunctie

Gebruik voor een verminderde nierfunctie

Gebruik bij kinderen

Gebruik bij oudere patiënten

speciale instructies

Het wordt met voorzichtigheid gebruikt bij patiënten met een verminderde lever- en nierfunctie, bij goedaardige hyperbilirubinemie en bij oudere patiënten.

Bij langdurig gebruik van paracetamol is het noodzakelijk om het beeld van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever te beheersen.

Interactie tussen geneesmiddelen

Bij gelijktijdig gebruik van microsomale leverenzymen met inductoren met hepatotoxische effecten bestaat het risico dat het hepatotoxische effect van paracetamol wordt versterkt.

Bij gelijktijdig gebruik met anticoagulantia is een lichte of matige verhoging van de protrombinetijd mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met anticholinergica is een afname van de opname van paracetamol mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met orale anticonceptiva wordt de eliminatie van paracetamol uit het lichaam versneld en kan het analgetische effect ervan worden verminderd.

Bij gelijktijdig gebruik met uricosurica neemt hun effectiviteit af.

Bij gelijktijdig gebruik van actieve kool wordt de biologische beschikbaarheid van paracetamol verminderd.

Bij gelijktijdig gebruik met diazepam is een afname van de uitscheiding van diazepam mogelijk.

Er zijn meldingen van de mogelijkheid om het myelodepressieve effect van zidovudine te versterken bij gelijktijdig gebruik met paracetamol. Er is een geval van ernstige toxische leverschade beschreven..

Er worden gevallen beschreven van toxische effecten van paracetamol bij gelijktijdig gebruik met isoniazide..

Bij gelijktijdig gebruik van carbamazepine, fenytoïne, fenobarbital, primidon, neemt de effectiviteit van paracetamol af door een toename van het metabolisme (glucuronisatie- en oxidatieprocessen) en uitscheiding uit het lichaam. Gevallen van hepatotoxiciteit bij gelijktijdig gebruik van paracetamol en fenobarbital worden beschreven..

Bij gebruik van colestyramine gedurende een periode van minder dan 1 uur na inname van paracetamol is een afname van de absorptie van deze laatste mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met lamotrigine wordt de uitscheiding van lamotrigine uit het lichaam matig verhoogd.

Bij gelijktijdig gebruik met metoclopramide is een verhoging van de absorptie van paracetamol en een verhoging van de concentratie in bloedplasma mogelijk.

Bij gelijktijdig gebruik met probenecide is een afname van de klaring van paracetamol mogelijk; met rifampicine, sulfinpyrazone - het is mogelijk om de klaring van paracetamol te verhogen vanwege een toename van het metabolisme in de lever.

Bij gelijktijdig gebruik met ethinylestradiol neemt de opname van paracetamol uit de darm toe.

Kinderstroop "Paracetamol": instructies voor gebruik, indicaties, samenstelling, houdbaarheid

Een temperatuurstijging bij een kind bevestigt de ontwikkeling van een ontsteking in het lichaam. In de regel zijn kinderinfecties of acute luchtweginfecties, evenals het snijden van tanden of een vaccinatie de schuldige. Hoge koorts veroorzaakt in elk geval angst bij het kind en veroorzaakt paniek bij zijn ouders.

Tegenwoordig is er in de apotheek een enorme hoeveelheid antipyretica. De meest bekende onder hen is jarenlang de "Paracetamol" voor kinderen in de vorm van siroop.

Behoudens de aanbevelingen in de annotatie, kan dit geneesmiddel de temperatuur verlagen, zelfs bij de kleinste patiënten, die pas een paar maanden oud zijn. Volgens de gebruiksaanwijzing verwijst "Paracetamol" naar de groep van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen.

Het medicijn wordt gebruikt in de kindergeneeskunde om de intensiteit van het pijnsyndroom te verminderen en de temperatuur te verlagen met het optreden van verschillende infectieuze en inflammatoire pathologische processen bij kinderen.

Structuur

"Paracetamol" wordt geproduceerd in verschillende doseringsvormen:

De rest van het artikel gaat over Paracetamol babysiroop. Uit de instructies is bekend dat het een stroperige consistentie, een grijze of gele tint en een aardbeiensmaak heeft.

Het actieve ingrediënt is paracetamol, meestal is de concentratie in 5 milliliter siroop 120 milligram. Bovendien bevat de samenstelling van het medicijn extra stoffen, waaronder:

  1. Citroenzuur.
  2. Propyleenglycol.
  3. Natriumzout van benzoëzuur.
  4. Natriumcitraat.
  5. Sorbitol.
  6. Smaakstof.
  7. Suiker.

Zo staat het in de instructies. Kinderstroop "Paracetamol" 125 mg dosering eerder geproduceerd door LLC "Rolex Pharm".

Farmacologische eigenschappen

Het medicijn normaliseert de lichaamstemperatuur tijdens koorts en helpt ook pijn te elimineren.

Het medicijn wordt uit het lichaam uitgescheiden, meestal met urine. De halfwaardetijd van het medicijn varieert van één tot drie uur. Vanaf welke leeftijd kan paracetamolsiroop aan kinderen worden gegeven?

Uit de gebruiksaanwijzing is bekend dat de medicatie mag worden gegeven aan kinderen vanaf drie maanden oud. Na orale toediening van Paracetamol wordt de actieve component onmiddellijk en volledig opgenomen in de algemene bloedbaan.

Het medicijn verspreidt zich gelijkmatig door alle weefsels, komt de structuur van de hersenen binnen en elimineert pijn. Hoe lang werkt Paracetamol-siroop? Het medicijn begint onaangename symptomen 15 minuten na gebruik te elimineren. De duur van het effect hangt af van de individuele kenmerken van het lichaam..

Indicaties

Uit de instructies voor het gebruik van de siroop is bekend dat het wordt aanbevolen om het medicijn in te nemen in aanwezigheid van de volgende aandoeningen en ziekten:

  1. Acute respiratoire virale infectie (een luchtwegaandoening veroorzaakt door een virus dat het lichaam binnendringt).
  2. Influenza (een virale ziekte die de luchtwegen kan beschadigen, ook gepaard gaat met ernstige intoxicatie en kan leiden tot ernstige complicaties en overlijden, vooral bij oudere patiënten en kinderen).
  3. Parainfluenza (een infectieuze laesie die de slijmvliezen van de bovenste luchtwegen beschadigt).
  4. Post-vaccinatiereacties (een aandoening die zich soms ontwikkelt na vaccinatie heeft een kortlopend verloop en veroorzaakt meestal geen schade aan de gezondheid).
  5. Milde tot matige pijn.

Contra-indicaties

Volgens de gebruiksaanwijzing heeft de siroop "Paracetamol" bepaalde toegangsverboden, bijvoorbeeld:

  1. Leeftijd kind tot een maand.
  2. Verhoogde gevoeligheid voor de actieve component of extra stoffen van het medicijn, volgens de instructies.

Volgens de instructies moet Paracetamol-babysiroop met uiterste voorzichtigheid worden gebruikt in de volgende omstandigheden:

  1. Nier- en leveraandoeningen.
  2. Goedaardige hyperbilirubinemie (een overtreding waarbij een overmatige bilirubinespiegel zonder functionele beperking wordt geregistreerd in het bloed van een persoon).
  3. Gilbert-syndroom (hepatose, dat wordt gekenmerkt door een matige toename van de concentratie bilirubine in het bloed).
  4. Virale hepatitis (een besmettelijke leverziekte die voorkomt bij verschillende klinische opties).
  5. Bloedziekten (aandoeningen die leiden tot pathologische veranderingen in het bloed).

Controleer voordat u met de therapie begint of er geen beperkingen zijn..

In welke dosering kan paracetamolsiroop aan kinderen worden gegeven?

Het medicijn moet 3-4 keer per dag worden ingenomen, het interval tussen de doses van het medicijn is 6 uur.

De gemiddelde dosering van het medicijn is van 10 tot 15 milligram per 1 kilogram van het gewicht van het kind. Het maximale dagelijkse gehalte van de werkzame stof mag niet hoger zijn dan 60 mg per 1 kg lichaamsgewicht.

In welke dosering kan paracetamolsiroop aan kinderen worden gegeven? Het medicijn wordt als volgt aanbevolen:

  1. 1 tot 3 maanden - 50 milligram (2 milliliter).
  2. Van 3 maanden tot 1 jaar - van 60 tot 120 milligram (2,5-5 milliliter).
  3. Van 1 jaar tot 6 jaar - van 120 tot 240 mg (5-10 ml).
  4. Van 6 tot 14 jaar oud varieert van 240 veertig tot 480 milligram (10-20 milliliter).

De duur van de behandeling met het medicijn als antipyreticum mag niet langer zijn dan 3 dagen, om de ernst van pijn te verminderen - 5 dagen.

Raadpleeg een arts als verder gebruik van de medicatie nodig is. Hoe lang begint Paracetamol-siroop te werken? Zoals eerder opgemerkt, treedt verbetering op binnen een kwartier.

Bijwerkingen

In de regel wordt Paracetamol-siroop goed verdragen. Soms kunnen de volgende voorwaarden optreden:

  1. Uitslag op de huid.
  2. Jeuk.
  3. Urticaria (allergische ziekte, die zich manifesteert door de vorming van blaren op de huid en op de slijmholten).
  4. Angioneurotische shock (een gevaarlijke en verraderlijke ziekte die in coma kan eindigen wanneer het strottenhoofd en de ademhalingsorganen worden aangetast).
  5. Trombocytopenie (een ziekte die wordt gekenmerkt door een afname van het aantal bloedplaatjes onder de norm, wat gepaard gaat met een verhoogde bloeding en problemen met het stoppen van de bloeding).
  6. Leukopenie (een pathologische aandoening waarbij het aantal leukocyten in het bloedplasma lager wordt dan de lagere referentiewaarden).
  7. Methemoglobinemie (een verhoogde hoeveelheid hemoglobine die geoxideerd ijzer in rode bloedcellen bevat).
  8. Agranulocytose (een pathologische aandoening waarbij het aantal leukocyten daalt (minder dan 1,109 / l) door granulocyten (minder dan 0,75-109 / l) en monocyten).
  9. Pancytopenie (een pathologische aandoening, een kenmerkend kenmerk is een afname van de samenstelling van alle bloedbestanddelen in de bloedbaan).
  10. Neutropenie (een ziekte die wordt gekenmerkt door een laag aantal neutrofielen in het bloed).
  11. Dyspeptische reacties (schending van de verteringsprocessen van voedsel en gerelateerde pathologische aandoeningen).
  12. Hepatotoxisch effect (de eigenschap van chemicaliën om structurele en functionele aandoeningen van de lever te veroorzaken, terwijl het op een niet-mechanische manier op het lichaam inwerkt).

Als een van de bovenstaande symptomen optreedt, moet het gebruik van het medicijn worden gestopt en moet u een medisch specialist raadplegen voor advies.

Hoe paracetamolsiroop aan kinderen te geven?

Kenmerken

Voordat u met medicamenteuze therapie begint, moet u zich grondig vertrouwd maken met de aantekening bij het medicijn. Er zijn een paar specifieke richtlijnen waar u op moet letten:

  1. Als u langdurige medicatie nodig heeft, moet u regelmatig de indicatoren van de functionele toestand van perifeer bloed controleren.
  2. Het actieve bestanddeel van het medicijn kan interageren met medicijnen van andere therapeutische groepen, daarom moeten artsen worden gewaarschuwd voor hun mogelijke gebruik.
  3. Schud het voordat u het geneesmiddel gebruikt..
  4. Het medicijn bevat suiker, wat belangrijk is om te overwegen bij het gebruik bij kinderen met diabetes.

Raadpleeg bij twijfel of vragen over het gebruik van het geneesmiddel een medisch specialist..

Overdosis

Uit de instructies voor paracetamolsiroop voor kinderen is bekend dat met een sterke overmaat van de gemiddelde farmacologische dosering de volgende reacties optreden:

  • misselijkheid;
  • kokhalzen;
  • buikpijn.

Verder kunnen acute leveraandoeningen optreden tot de dood van zijn weefsels, wat gepaard gaat met een significante afname van de functionele activiteit.

Analogen van "Paracetamol"

De volgende geneesmiddelen worden als vergelijkbaar beschouwd wat betreft de actieve component en het farmacologische effect voor Paracetamol bij kinderen:

Raadpleeg een medische professional voordat u het oorspronkelijke medicijn vervangt door een generiek geneesmiddel..

Opslag condities

Wat is de houdbaarheid van Paracetamol Siroop? Bewaar het medicijn 36 maanden.

Het medicijn moet op een donkere, droge, ontoegankelijke plaats voor kinderen worden bewaard bij een luchttemperatuur van niet meer dan 25 graden. Vries de medicatie niet in. De kosten van het product variëren van 55 tot 150 roebel.

Recensies

De meeste reacties over het medicijn zijn positief. Patiënten merken in de regel de verhoogde effectiviteit en veiligheid voor kleine patiënten. Volgens ouders verlaagt siroop snel de temperatuur, elimineert tandjespijn, wordt het goed verdragen door zuigelingen.

Er zijn echter ook negatieve reacties waarbij mensen klagen over de samenstelling van het medicijn, omdat het chemische toevoegingen bevat die allergieën kunnen veroorzaken. Over het algemeen is de drugstolerantie, te oordelen naar de beoordelingen, goed.

Paracetamol (siroop), 125 mg / 5 ml, siroop, 100 ml, 1 st.

Instructies voor Paracetamol (siroop)

Structuur

100 ml siroop bevat:

Paracetamol 2,5 g

Sucrose (suiker), propyleenglycol, methylparahydroxybenzoaat, citroenzuurmonohydraat, vanilline, gezuiverd water.

Beschrijving van de doseringsvorm

Transparante, kleurloze of lichtgele vanillesiroop.

Farmacodynamica

Een niet-narcotisch analgeticum heeft een antipyretisch en analgetisch effect en blokkeert cyclo-oxygenasen 1 en 2 (COX1 en COX2) voornamelijk in het centrale zenuwstelsel. In ontstoken weefsels neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van paracetamol op COX, wat de vrijwel volledige afwezigheid van een ontstekingsremmend effect verklaart. Het heeft geen nadelige invloed op het slijmvlies van het maagdarmkanaal (GIT) en het water-zoutmetabolisme (vertraging van Na + en water), omdat het de synthese van prostaglandinen in perifere weefsels niet beïnvloedt..

Farmacokinetiek

Het medicijn wordt snel en bijna volledig opgenomen uit het spijsverteringskanaal. Maximale plasmaconcentratie (TS max ) wordt bereikt in 30–120 minuten. Communicatie met plasma-eiwitten - 15%. Dringt door de placenta en de bloed-hersenbarrières (BBB). Minder dan 1% van de dosis paracetamol die de zogende moeder heeft ingenomen, gaat over in de moedermelk. Een therapeutisch effectieve plasmaconcentratie van paracetamol wordt bereikt bij toediening in een dosis van 10-15 mg / kg.

Het wordt in de lever gemetaboliseerd (90-95%): 80% treedt conjugatiereacties op met glucuronzuur en sulfaten om inactieve metabolieten te vormen; 17% wordt gehydroxyleerd tot 8 actieve metabolieten, die worden geconjugeerd aan glutathion om al inactieve metabolieten te vormen. Bij gebrek aan glutathion kunnen deze metabolieten de leverenzymen blokkeren en hun necrose veroorzaken. Het isoenzym van CYP 2 E 1 is ook betrokken bij het metabolisme van het geneesmiddel Halfwaardetijd (T1/2) - 1–4 uur Het wordt door de nieren uitgescheiden in de vorm van metabolieten, voornamelijk geconjugeerde, slechts 3% onveranderd. Bij oudere patiënten neemt de klaring van het medicijn af en neemt de T toe1/2.

Paracetamol (siroop): indicaties

Gebruikt bij kinderen vanaf 3 maanden als:

koortswerende geneesmiddelen - voor acute luchtweginfecties, griep en infectieziekten bij kinderen (waterpokken, bof ("bof"), mazelen, rubella, roodvonk, enz.), vergezeld van een verhoging van de lichaamstemperatuur,

pijnstillers voor milde tot matige pijn - voor hoofdpijn en kiespijn, oorpijn, waaronder tandjes krijgen, spierpijn, neuralgie, migraine.

Paracetamol (siroop): contra-indicaties

Overgevoeligheid, neonatale periode (tot 1 maand).

Nier- en leverinsufficiëntie, goedaardige hyperbilirubinemie (inclusief Gilbert-syndroom), virale hepatitis, alcoholische leverschade, zwangerschap, borstvoeding, gevorderde leeftijd, vroege kinderjaren (1-3 maanden), diabetes mellitus.

Dosering en administratie

Binnen, met veel vocht, 1-2 uur na een maaltijd (inname onmiddellijk na het eten leidt tot een vertraging in het begin van de actie).

1 maatlepel of 1 maatbeker bevat 5 ml siroop.

De dosis van het medicijn hangt af van de leeftijd en het lichaamsgewicht van het kind.

De maximale dagelijkse dosis voor kinderen van 1-6 maanden (tot 7 kg) - 350 mg (14 ml), van 6 maanden tot 1 jaar (tot 10 kg) - 500 mg (20 ml), 1-3 jaar (tot 15 kg) - 750 mg (30 ml), 3-6 jaar (tot 22 kg) - 1 g (40 ml), 6-9 jaar (tot 30 kg) - 1,5 g (60 ml), 9-12 jaar (tot 40 kg) - 2 g (80 ml). De dosis voor kinderen van 1 tot 3 maanden wordt individueel bepaald. Veelvoud aan afspraak - 4 keer per dag; het interval tussen elke receptie is niet minder dan 4 uur.

Volwassenen en adolescenten ouder dan 12 jaar, een enkele dosis - 500 mg; de maximale enkelvoudige dosis is 1 g Veelvoud van toediening - tot 4 keer per dag. De maximale dagelijkse dosis is 4 g; de maximale behandelingsduur is 5-7 dagen.

De maximale behandelingsduur zonder een arts te raadplegen is 3 dagen als antipyreticum en 5 dagen als pijnstiller. Als er geen therapeutisch effect is, is een doktersconsult vereist.

Paracetamol (tabletten, capsules, siroop, suspensie, zetpillen) - instructies voor gebruik, dosering voor kinderen, analogen, prijs

De site biedt alleen referentie-informatie voor informatieve doeleinden. Diagnose en behandeling van ziekten moet worden uitgevoerd onder toezicht van een specialist. Alle medicijnen hebben contra-indicaties. Specialistisch overleg vereist!

Vormen, namen en samenstelling van Paracetamol vrijgeven

Paracetamol is momenteel verkrijgbaar in de volgende doseringsvormen:

  • Tabletten voor orale toediening;
  • Capsules voor orale toediening;
  • Siroop voor orale toediening;
  • Suspensie voor orale toediening voor kinderen en volwassenen;
  • Rectale zetpillen (kaarsen) voor kinderen en volwassenen.

Er wordt dus gezien dat er 4 vormen van Paracetamol zijn voor volwassenen en 2 voor kinderen. Bovendien zijn de suspensie en zetpillen tegelijkertijd verkrijgbaar in twee varianten: kinderen en volwassenen, die van elkaar verschillen in doseringen van de werkzame stof. Alle vormen van Paracetamol zijn bedoeld voor systemische werking, dat wil zeggen dat ze na inname of introductie in het rectum in het bloed worden opgenomen en therapeutische effecten beginnen te krijgen. Lokale vormen van paracetamol, bedoeld voor toepassing op de huid of slijmvliezen, zijn niet beschikbaar en bestaan ​​daarom niet.

De suspensie wordt vaak "Paracetamol voor kinderen" genoemd, wat verwijst naar het soort medicijn dat werkzame stoffen bevat in doseringen voor kinderen. Vaak wordt de naam "Pediatric Paracetamol" gebruikt om elke vorm van het geneesmiddel (suspensie of zetpillen) aan te duiden die de werkzame stof in kinderdoses bevat. In dit geval is er geen specifiek formulier bedoeld..

Zetpillen voor rectale toediening worden bijna altijd en universeel "Paracetamol-zetpillen" genoemd. Naast de aangegeven namen die in het dagelijks leven worden gebruikt om de verschillende vormen en variëteiten van Paracetamol aan te duiden, is er nog een andere groep namen van geneesmiddelen die paracetamol als werkzame stof bevatten. In dit geval kan de fabrikant het medicijn een klinkende commerciële naam geven, bijvoorbeeld Panadol, Apap, Kalpol, Efferalgan en anderen, of een simpele techniek gebruiken. Deze techniek bestaat erin dat de naam van het medicijn uit twee delen bestaat, waarvan de eerste het woord "Paracetamol" is en de tweede een paar letters of een woord dat de fabrikant van dit specifieke medicijn betekent, bijvoorbeeld "Paracetamol-UBF", "Paracetamol- LekT "," Paracetamol MS "," Paracetamol-Hemofarm ", enz..

Aangezien al deze geneesmiddelen dezelfde werkzame stof bevatten, dat wil zeggen dat ze synoniem zijn en in dezelfde doseringsvormen verkrijgbaar zijn, wordt de algemene naam "Paracetamol" voor hen gebruikt. In de verdere tekst van het artikel zullen we informatie geven over al deze soorten en varianten van geneesmiddelen, verenigd onder de algemene naam Paracetamol. In dit geval zullen we ook de generieke naam Paracetamol gebruiken voor alle variëteiten, zonder specifieke commerciële namen te geven die de fabrikanten hebben bedacht om hun medicijn te isoleren van de algemene serie.

Als werkzame stof in de samenstelling van alle vormen van Paracetamol is een bestanddeel met dezelfde naam - paracetamol, in de volgende doseringen:

  • Tabletten - 200, 500 en 325 mg;
  • Capsules - 325 mg;
  • Siroop - 120 mg per 5 ml en 125 mg per 5 ml;
  • Suspensie voor volwassenen - 120 mg per 5 ml;
  • Suspensie voor kinderen - 24 mg / ml;
  • Zetpillen voor volwassenen - 50 mg, 100 mg, 250 mg en 500 mg;
  • Zetpillen voor kinderen - 50 mg, 100 mg, 125 mg en 250 mg.

Zoals u kunt zien, hebben suspensie- en zetpillen voor kinderen en volwassenen bijna dezelfde dosering, zodat ze elkaar indien nodig perfect kunnen vervangen. Dat wil zeggen, een volwassen Paracetamol kan aan een kind worden gegeven, met inachtneming van de noodzakelijke dosering voor kinderen. Er is bijvoorbeeld geen verschil tussen zetpillen voor volwassenen en kinderen die 50 mg van de werkzame stof bevatten. Deze variëteiten van het medicijn zijn perfect uitwisselbaar, dat wil zeggen dat een volwassene een kinderkaars kan betreden en een kind - een volwassene.

Paracetamol-actie (wat helpt)

Paracetamol is een niet-narcotisch analgetisch en koortswerend medicijn uit de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's). Dit betekent dat het medicijn het werk van cyclo-oxygenase blokkeert - een speciaal enzym dat zorgt voor de synthese van biologisch actieve stoffen die de ontwikkeling van pijn, ontsteking en koorts veroorzaken. Dat wil zeggen, Paracetamol blokkeert de vorming van stoffen die verantwoordelijk zijn voor de ontwikkeling van pijn en warmte, waardoor pijn wordt gestopt en de lichaamstemperatuur wordt genormaliseerd.

Een onderscheidend kenmerk van Paracetamol van andere NSAID-geneesmiddelen is het vermogen om cyclo-oxygenase in het centrale zenuwstelsel te blokkeren, waardoor het de temperatuur perfect kan verlagen, matige pijn kan verlichten en praktisch geen negatief effect heeft op het maagslijmvlies. Hetzelfde vermogen om cyclo-oxygenase in het centrale zenuwstelsel te inactiveren, geeft Paracetamol echter een andere eigenschap: het medicijn heeft praktisch geen ontstekingsremmend effect. Daarom wordt Paracetamol niet gebruikt om pijn te verlichten die gepaard gaat met een uitgesproken ontstekingsproces, zoals spieren, gewrichtspijn, traumatische schade aan ligamenten, pezen, blauwe plekken, enz..

Dat wil zeggen, Paracetamol heeft een uitgesproken en een van de krachtigste koortswerende effecten onder alle NSAID's en een matig analgetisch effect. Daarom wordt het medicijn gebruikt om de verhoogde lichaamstemperatuur bij kinderen en volwassenen te verlagen en om pijn van matige of zwakke intensiteit te verlichten, die niet geassocieerd is met het ontstekingsproces (bijvoorbeeld hoofdpijn, kiespijn, menstruatiepijn, neuralgie, spierpijn, enz.).

Paracetamol in oplosbare vormen (suspensie, siroop, zetpillen) werkt sneller dan tabletten, dus als u het effect in de kortst mogelijke tijd moet bereiken, moet u dit soort medicijnen gebruiken.

Gebruiksaanwijzingen

Alle doseringsvormen van Paracetamol hebben exact dezelfde indicaties voor gebruik, omdat ze bedoeld zijn om in de bloedbaan te komen en een systemisch effect hebben. Ongeacht hoe Paracetamol in de bloedbaan komt (door inname of introductie in het rectum), heeft het dus precies hetzelfde effect.

En met verschillende doseringsvormen kunt u in elk geval de meest geschikte en optimale kiezen, het gebruik van Paracetamol. Bij ernstig braken is het bijvoorbeeld nodig om Paracetamol te gebruiken in de vorm van rectale zetpillen, die in het rectum worden ingebracht. Als het niet mogelijk is om een ​​tablet door te slikken, bijvoorbeeld met angina pectoris of een andere ziekte die gepaard gaat met zwelling van de keel of orofarynx, moet Paracetamol worden ingenomen in de vorm van een siroop of suspensie, enz. Dat wil zeggen, de verschillen in de indicaties voor het gebruik van verschillende doseringsvormen van Paracetamol zijn in hun gebruik in verschillende klinische situaties ongeveer dezelfde symptomen.

De indicaties voor het gebruik van Paracetamol zijn dus de volgende aandoeningen en ziekten:
1. Verhoogde lichaamstemperatuur bij verschillende besmettelijke en ontstekingsziekten (als antipyreticum).
2. Pijn van matige en lage intensiteit van verschillende lokalisatie en ontstaan, niet geassocieerd met ernstige ontsteking (kiespijn, hoofdpijn, menstruatie-, spier- en gewrichtspijn, evenals migraine, neuralgie).

Er moet aan worden herinnerd dat Paracetamol alleen bedoeld is voor de verlichting van pijnlijke symptomen en niet voor de behandeling van de ziekte. Daarom is het in combinatie met Paracetamol absoluut noodzakelijk om andere geneesmiddelen te gebruiken die de onderliggende ziekte kunnen genezen.

Gebruiksaanwijzing

Paracetamol-tabletten (200, 325 en 500), siroop en suspensie - instructies voor gebruik

Tabletten moeten oraal worden ingenomen, heel worden doorgeslikt of in tweeën worden gebroken en veel water drinken (minimaal 100 ml). Schud de siroop en de suspensie goed voor gebruik, giet ze dan in een maatlepel of een klein bakje en slik ze in, ook met veel water. U kunt de benodigde hoeveelheid siroop oplossen in voorbereid water en volledig opdrinken. Suspensie mag niet worden verdund in water, het is noodzakelijk om het in zijn geheel te drinken en pas dan water te drinken.

Tabletten, siroop en suspensie moeten 1 tot 2 uur na het eten worden ingenomen, zodat het effect van het medicijn zich zo snel mogelijk ontwikkelt. In principe kan Paracetamol in welke vorm dan ook direct na een maaltijd worden ingenomen, maar in dit geval vertraagt ​​de opname in de bloedbaan en ontwikkelt het therapeutische effect zich daardoor langer. Als u Paracetamol voor de maaltijd inneemt, kunt u de ontwikkeling van bijwerkingen van het spijsverteringskanaal veroorzaken.

Er moet aan worden herinnerd dat het snelste therapeutische effect wordt uitgeoefend door siroop en suspensie en dat de tabletten iets langer moeten wachten. Daarom, indien nodig, snel een antipyretisch of analgetisch effect krijgen, moet u een siroop of suspensie gebruiken voor een persoon van elke leeftijd. Als het heel goed mogelijk is om 15 tot 30 minuten te wachten voordat het effect optreedt, wordt aanbevolen Paracetamol in tabletten in te nemen.

Tijdens de behandeling moet Paracetamol 2-3 keer per dag worden ingenomen, met inachtneming van het interval tussen twee opeenvolgende doses gedurende ten minste 4 uur. Mensen met nierfalen moeten het interval tussen twee opeenvolgende doses Paracetamol gedurende 8 uur in acht nemen. Het wordt aanbevolen om het medicijn altijd met ongeveer dezelfde intervallen in te nemen, omdat dit plotselinge temperatuurschommelingen en fluctuaties in pijnintensiteit voorkomt.

De tabletten zijn alleen bedoeld voor volwassenen of jongeren ouder dan 15 jaar met een lichaamsgewicht van minimaal 50 kg. Suspensie en siroop met een dosering van 250 mg per 5 ml en 500 mg per 5 ml zijn ook alleen bedoeld voor volwassenen of adolescenten ouder dan 12 jaar met een lichaamsgewicht van ten minste 40 kg.

Volwassenen wordt geadviseerd om 200 tot 400 mg Paracetamol per keer in te nemen. Een enkele dosis mag niet hoger zijn dan 500 mg, dagelijks - 3000 mg. Voor mensen die lijden aan nierfalen, is de maximaal toegestane enkelvoudige dosis Paracetamol 250 mg en de dagelijkse dosis 1500 mg.

Om de temperatuur te verlagen, mag Paracetamol in welke vorm dan ook niet langer dan drie dagen worden gebruikt zonder een arts te raadplegen. Voor pijnverlichting zonder een arts te raadplegen, kan Paracetamol niet langer dan vijf dagen worden gebruikt.

Bij het nemen van tabletten, siroop en een suspensie van Paracetamol, moet eraan worden herinnerd dat het medicijn leverschade kan veroorzaken, vooral bij mensen die aan alcoholisme lijden. Bovendien verandert Paracetamol de concentratie van glucose en urinezuur in het bloed.

Gedurende de gehele therapieperiode met Paracetamol moet een algemene bloedtest worden uitgevoerd.

Paracetamol Siroop bevat sucrose, waarmee rekening moet worden gehouden bij mensen met diabetes.

Instructies voor het gebruik van zetpillen

Zetpillen worden één voor één in het rectum geïnjecteerd. Daarom moet u kaarsen kiezen met de dosering die in dit geval nodig is voor een bepaalde persoon.

Om een ​​kaars te introduceren, moet je een comfortabele houding aannemen, bijvoorbeeld om te hurken of op je knieën, enz. Bevochtig vervolgens de wijsvinger van de werkende hand (rechts voor linkshandig en links voor linkshandig) met water, duw zachtjes met uw andere hand op de billen, maak de anale opening vrij en duw de kaars erin. Vervolgens moet je de kaars voor de anale sluitspier vasthouden, zodat deze in het rectum komt. Om dit te doen, wordt de wijsvinger ongeveer 4 cm in de anus ingebracht, dat wil zeggen tot het einde van de tweede falanx. Was na het plaatsen van een kaars je handen grondig met water en zeep..

Zetpillen worden, indien nodig, 1 tot 4 keer per dag gebruikt, waarbij tussen opeenvolgende toedieningen een interval van minimaal 4 uur in acht wordt genomen. De maximaal toegestane enkelvoudige dosering voor volwassenen is 1000 mg en de dagelijkse dosering is 4000 mg..

Zonder doktersadvies kunnen kaarsen niet langer dan 3 dagen worden gebruikt om de lichaamstemperatuur te verlagen en langer dan 5 dagen om pijn te verlichten.

Kaarsen kunnen worden gebruikt voor kinderen vanaf drie maanden.

Paracetamol-zetpillen kunnen indien gewenst worden gebruikt of als het niet mogelijk is om de formulieren te gebruiken voor orale toediening, bijvoorbeeld voor een jong kind dat moeilijk te slikken is, met braken, enz. In dit geval moet u weten dat het effect van het gebruik van Paracetamol in zetpillen sneller optreedt dan bij tabletten, maar met ongeveer dezelfde snelheid als bij het nemen van een siroop of suspensie.

Paracetamol - dosering voor volwassenen

Voor volwassenen en adolescenten ouder dan 12 jaar met een lichaamsgewicht van meer dan 40 kg is de dosering Paracetamol voor een enkele dosis 200 - 500 mg. Indien nodig kunt u de enkelvoudige dosering verhogen tot maximaal 1000 mg. De maximaal toegestane dagelijkse dosering voor volwassenen is 4000 mg. Bij temperatuur en pijn wordt Paracetamol 3-4 keer per dag met ongeveer gelijke tussenpozen ingenomen. Het minimale tijdsinterval tussen twee opeenvolgende doses van het medicijn is 4 uur.

Paracetamol mag niet langer dan 5 tot 7 dagen achter elkaar worden ingenomen. Als u een langere pijnbestrijding nodig heeft, moet u een ander medicijn uit de NSAID-groep kiezen, geschikt voor langdurig gebruik.

Paracetamol voor kinderen - instructies

De vormen van Paracetamol voor kinderen zijn onder meer suspensie en zetpillen met een laag gehalte aan werkzame stof. De regels voor het gebruik van deze formulieren bij kinderen zijn dezelfde als bij volwassenen. Dat wil zeggen, de suspensie moet worden gemeten met een speciale lepel, deksel of ander apparaat en het kind te drinken geven. Nadat hij de suspensie heeft ingeslikt, moet je hem gewoon water laten drinken. Een suspensie in water mag niet worden verdund, omdat dit de dosering van het geneesmiddel dat het kind krijgt, kan verminderen. Nadat de suspensie in water is verdund, moet het kind worden gedwongen om het volledige volume vloeistof te drinken, en vaak is dit onmogelijk.

Suspensie en zetpillen voor kinderen bevatten kleine hoeveelheden van de werkzame stof, maar bij volwassen geneesmiddelen zijn precies dezelfde doseringen beschikbaar. Daarom kunt u bij afwezigheid van Paracetamol voor kinderen de volwassen vorm gebruiken, die dezelfde dosering heeft als de kinderen.

Zetpillen worden in de anus van het kind geïnjecteerd, op de buik gelegd en de billen licht opgetild. Om een ​​kaars in te brengen, wordt de wijsvinger van één hand bevochtigd met water en met de andere hand verspreid naar de zijkanten van de billen, waardoor de huid van de anus zichtbaar wordt en wordt uitgerekt. Vervolgens wordt de kaars met een natte vinger voorzichtig in het rectum gestoken. Indien nodig kunt u de kaars in stukken snijden, bijvoorbeeld in de helft of in een verhouding van 1/3 tot 2/3, enz..

Suspensie en zetpillen worden, indien nodig, 3-4 keer per dag voor het kind gebruikt, waarbij wordt geprobeerd gelijke intervallen tussen doses in acht te nemen. Geef de baby herhaaldelijk een schorsing of breng na minimaal 4 uur een kaars aan. De maximaal toegestane duur van het gebruik van pediatrische paracetamol zonder een arts te raadplegen is 5 - 7 dagen.

Kinderartsen bevelen het gebruik van zetpillen en suspensie in een bepaalde volgorde aan, afhankelijk van de temperatuur en de reactie van het kind op het medicijn. Dus wanneer de temperatuur van een kind stijgt tot 38,0 o C, moet u allereerst rectale zetpillen gebruiken. Als de temperatuur weer normaal is geworden, wordt een verdere temperatuurdaling ook aanbevolen met kaarsen. Als de temperatuur niet weer normaal is geworden, krijgt het kind een schorsing. Als de temperatuur boven 38,0 o C is gestegen, krijgt het kind onmiddellijk een suspensie en probeert het geen kaarsen te gebruiken. Deze tactiek van actie is voorwaardelijk en hoeft dus niet strikt te worden nageleefd. In elke situatie is het noodzakelijk om het medicijn te kiezen dat handiger is voor het kind en de volwassenen.

Paracetamol - dosering voor kinderen

De dosering van suspensie en zetpillen bij kinderen wordt bepaald door leeftijd en lichaamsgewicht. Bovendien is het lichaamsgewicht van het kind cruciaal. Dat wil zeggen, als het lichaamsgewicht lager is dan de leeftijdsnorm, dan moet het kind de hoeveelheid Paracetamol krijgen die bedoeld is voor de vorige leeftijdsgroep. Als het kind bijvoorbeeld 1,1 jaar oud is, maar zijn lichaamsgewicht laag is, moet hij Paracetamol krijgen in een dosering voor kinderen van 3 tot 12 maanden. Het is ook noodzakelijk om te onthouden dat het medicijn voor kinderen onder de 12 jaar alleen mag worden gebruikt in de vorm van een suspensie of rectale zetpillen.

Enkele doseringen van Paracetamol voor kinderen van verschillende leeftijden en lichaamsgewicht worden weergegeven in de tabel.

Paracetamol-vormKind leeftijdDosering in mg
Suspensie3 tot 12 maanden60 - 120 mg (2,5 - 5 ml) 2-3 keer per dag
16 jaar120-240 mg (5-10 ml) 4 keer per dag
6 tot 12 jaar oud240-480 mg (10-20 ml) 4 keer per dag
Meer dan 12 jaar oud200-500 mg (8-21 ml) 3-4 keer per dag
Zetpillen3 tot 6 maanden80 mg (2/3 zetpillen 100 mg) 2 keer per dag
6 tot 12 maanden80 mg (2/3 zetpillen 100 mg) 2 tot 3 keer per dag
12 jaar80 mg (2/3 kaarsen 100 mg) 3-4 keer per dag
24 jaar125 - 150 mg 2-3 keer per dag
4 tot 6 jaar125 - 150 mg 3-4 keer per dag
6 - 8 jaar oud250 - 300 mg 2-3 keer per dag
8 - 12 jaar oud250 - 300 mg driemaal daags
12-15 jaar oud250 - 400 mg 3-4 keer per dag

De tabel toont enkele doseringen Paracetamol voor kinderen van verschillende leeftijden. Daarnaast is het noodzakelijk om de volgende maximaal toegestane dagelijkse doseringen Paracetamol te kennen voor kinderen van verschillende leeftijden:
  • Kinderen jonger dan 6 maanden met een lichaamsgewicht van niet meer dan 7 kg - 350 mg per dag;
  • Kinderen van 6 tot 12 maanden met een lichaamsgewicht van niet meer dan 10 kg - 500 mg per dag;
  • Kinderen van 1 tot 3 jaar met een lichaamsgewicht van niet meer dan 15 kg - 750 mg per dag;
  • Kinderen van 3 tot 6 jaar met een lichaamsgewicht van niet meer dan 22 kg - 1000 mg per dag;
  • Kinderen van 6 tot 9 jaar met een lichaamsgewicht van niet meer dan 30 kg - 1500 mg per dag;
  • Kinderen van 9 tot 12 jaar met een lichaamsgewicht van niet meer dan 40 kg - 2000 mg.

Impact op het vermogen om mechanismen te beheersen

Overdosis

Een overdosis is mogelijk bij het gebruik van Paracetamol in welke vorm dan ook, zelfs rectale zetpillen. Op de eerste dag na een overdosis heeft een persoon de volgende symptomen:

  • Pallor van de huid;
  • Misselijkheid;
  • Braken
  • Anorexia;
  • Buikpijn;
  • Verminderde opname van glucose;
  • Verminderde leverfunctie.

Als de overdosis ernstig is, ontwikkelt een persoon na 24 tot 48 uur, naast de bovengenoemde symptomen, leverfalen met een verminderde hersenfunctie, evenals acuut nierfalen, aritmie en pancreatitis. Leverschade wordt meestal waargenomen bij het nemen van meer dan 10.000 mg Paracetamol (20 tabletten van 500 mg).

Als de vergiftiging minder dan 4 uur geleden is opgetreden, wordt eerst de persoon de maag gewassen en sorptiemiddelen gegeven (bijvoorbeeld actieve kool, Polysorb, Polyphepan, enz.). Verdere behandeling van een overdosis bestaat uit de intraveneuze toediening van een tegengif, dat kan worden gebruikt als elke stof die een donor is van SH-groepen, bijvoorbeeld unitiol. Samen met het tegengif worden glutathionprecursoren, methionine en acetylcysteïne, gedurende 8 tot 9 uur toegediend. Vervolgens kan, afhankelijk van de toestand van de persoon, de toediening van unitiol, methionine en acetylcysteïne worden herhaald.

Interactie met andere medicijnen

Paracetamol vermindert de effectiviteit van geneesmiddelen die urinezuur uit het lichaam verwijderen (Probenecid en andere), maar versterkt de effecten van anticoagulantia (Warfarine, Thrombostop, enz.). Het gebruik van barbituraten vermindert de effectiviteit van Paracetamol.

Geneesmiddelen die leverenzymen induceren (fenytoïne, rifampicine, fenylbutazon, barbituraten, tricyclische antidepressiva, enz.) En diflusanil verhogen het toxische effect van paracetamol op de lever, wat leidt tot de kans op ernstige intoxicatie, zelfs bij een minimale overdosis. Geneesmiddelen die leverenzymremmers zijn (cimetidine, enz.), Integendeel, verminderen het toxische effect van Paracetamol op zijn werk..

Alcoholische dranken verhogen het risico op het ontwikkelen van pancreatitis tijdens het gebruik van Paracetamol. Het gecombineerde gebruik met aspirine gedurende een lange periode verhoogt het risico op het ontwikkelen van nier- of blaaskanker. Het gebruik van Paracetamol samen met andere NSAID's verhoogt het risico op het ontwikkelen van een nierziekte, waaronder nierfalen.

Paracetamol voor kinderen (kan het worden gegeven)

Paracetamol kan in standaarddoseringen aan kinderen vanaf drie maanden worden gegeven. In principe mag het medicijn vanaf de geboorte aan kinderen worden gegeven, maar in dit geval wordt de dosering voor baby's jonger dan 3 maanden individueel door de arts voorgeschreven.

Paracetamol is het veiligste koortswerende en pijnstillende medicijn voor gebruik bij kinderen jonger dan 12 jaar. Dit betekent echter niet dat het volkomen veilig is en boven de dosering kan worden gegeven, zonder rekening te houden met de intervallen tussen doses, enz. Paracetamol mag alleen worden gebruikt in de aanbevolen doses, zonder deze naar eigen goeddunken te verhogen en zonder de baby het medicijn vaker dan eens in de 4 uur te geven.

Momenteel zijn er twee van de veiligste 'kinder'-varianten van geneesmiddelen om de temperatuur te verlagen, pijn en ontstekingen te verlichten - dit zijn geneesmiddelen die paracetamol of ibuprofen als werkzame stof bevatten. Echter, ibuprofen veroorzaakt vaak ernstige bijwerkingen, dus paracetamol is nog steeds veiliger. Daarom raden kinderartsen in de eerste plaats Paracetamol aan om pijn te verlichten en de temperatuur te verlagen, maar als het niet werkt, gebruik dan Ibuprofen.

Paracetamol tijdens de zwangerschap

In experimentele dierstudies werden geen nadelige effecten van Paracetamol op de foetus (teratogeen, embryotoxisch of mutageen) gevonden. Dergelijke studies bij zwangere vrouwen zijn echter niet uitgevoerd om voor de hand liggende ethische redenen en daarom wordt Paracetamol alleen als voorwaardelijk veilig beschouwd tijdens de zwangerschap. Dit betekent dat het medicijn alleen kan worden ingenomen na overleg met een arts en een grondige beoordeling van mogelijke risico's.

Dergelijke droge, onbetaalbare formuleringen van officiële instructies weerspiegelen echter niet volledig de werkelijke situatie. Vanuit het standpunt van evidence-based medicine kan Paracetamol natuurlijk niet worden beschouwd als een geneesmiddel dat volledig veilig is tijdens de zwangerschap, aangezien er geen gegevens zijn van speciale onderzoeken die zijn uitgevoerd met deelname van zwangere vrijwilligers. Maar naast de positie van evidence-based medicine, worden artsen over de hele wereld geleid door de gegevens van langetermijnwaarnemingen die zich ophopen bij het gebruik van het medicijn.

Dergelijke observaties van het gebruik van Paracetamol door zwangere vrouwen gedurende meerdere decennia laten zien dat het medicijn geen negatieve effecten heeft op de foetus en het verloop van de zwangerschap. Daarom kan het voor zwangere vrouwen als redelijk veilig worden beschouwd. Dienovereenkomstig kan Paracetamol, indien nodig, tijdens de zwangerschap worden gebruikt in de aanbevolen doseringen..

Borstvoeding geven

Paracetamol gaat in kleine hoeveelheden over in de moedermelk - van 0,04 tot 1% van de ingenomen dosis. Gezien een dergelijke onbeduidende hoeveelheid en de toelaatbaarheid van het gebruik van Paracetamol bij pasgeborenen en zuigelingen, mogen praktiserende kinderartsen het medicijn gebruiken tijdens de borstvoeding. Artsen waarschuwen echter dat paracetamol tijdens het geven van borstvoeding alleen mag worden ingenomen met een korte kuur van niet langer dan een week. Als het medicijn voor een langere periode moet worden ingenomen, moet u de borstvoeding staken en het kind overzetten op kunstmatige mengsels.

De gebruiksaanwijzing geeft aan dat Paracetamol tijdens borstvoeding alleen mag worden ingenomen zoals voorgeschreven door een arts en in gevallen waarin het beoogde voordeel alle mogelijke risico's overstijgt. Deze zin mag niet bang zijn, omdat fabrikanten op deze manier in de instructies moeten schrijven als er geen onderzoeksgegevens over vrouwelijke vrijwilligers zijn. Gegevens van jarenlange monitoring van de toestand van vrouwen die het medicijn gebruiken, volgens de regels voor het invullen van de bijbehorende instructies voor de medicijnen, worden niet in aanmerking genomen. Maar in de praktijk houden artsen over de hele wereld altijd niet alleen rekening met de resultaten van experimenten, maar ook met observatiegegevens. En op basis van waarnemingen is Paracetamol volkomen veilig voor borstvoeding..

Paracetamol en Analgin

Een vrij bekende en wijdverbreide combinatie van Analgin + Paracetamol, gebruikt om de temperatuur snel en effectief te verlagen, is erg gevaarlijk. Analgin kan bij kinderen en volwassenen ernstige complicaties veroorzaken, zoals anafylactische shock, een kritische afname van het aantal witte bloedcellen in het bloed, instorting en een aanhoudende verlaging van de lichaamstemperatuur onder normaal. Vanwege de relatieve frequentie van deze complicaties werd Analgin in de jaren 60 en 70 van de twintigste eeuw in Europa en de VS verboden als antipyreticum. De WGO beveelt in haar verklaring van 1991 ook sterk aan om het gebruik van Analgin als antipyreticum te staken..

Daarom mag Paracetamol met Analgin vanwege mogelijke zeer ernstige complicaties niet worden gebruikt om de temperatuur te verlagen. Als Paracetamol niet effectief genoeg is, wordt het aanbevolen om een ​​medicijn te gebruiken dat ibuprofen bevat (bijvoorbeeld Nurofen, Ibuprofen, enz.) Of nimesulide (Nimesil, Nise, Nimulide, enz.).

Paracetamol of aspirine?

De keuze tussen Paracetamol en Aspirine moet worden gemaakt, rekening houdend met een aantal factoren. Aspirine is dus effectiever voor het verlagen van de temperatuur, maar kan niet worden gebruikt bij kinderen jonger dan 15 jaar met virale infecties, omdat er in dit geval een hoog risico is op het ontwikkelen van het Reye-syndroom (leverfalen + encefalopathie). Dat wil zeggen, als we het hebben over een kind onder de 15 jaar, dan moet u altijd Paracetamol kiezen, niet Aspirine.

Een volwassene kan elk medicijn kiezen, op voorwaarde dat hij voor geen van hen een intolerantie heeft. Bovendien wordt aanbevolen om Paracetamol te kiezen om de temperatuur te verlagen en Aspirine om de pijn te stoppen. Artsen adviseren om Paracetamol altijd op lichaamstemperatuur te gebruiken en Aspirine alleen te gebruiken als het niet effectief is. Gebruik aspirine niet als een primair medicijn.
Meer over aspirine

Bijwerkingen

Contra-indicaties

Voor Paracetamol zijn er relatieve en absolute contra-indicaties voor gebruik. Absolute contra-indicaties omvatten aandoeningen waarbij het medicijn onder geen enkele omstandigheid mag worden ingenomen. Relatieve contra-indicaties omvatten die aandoeningen waarbij het mogelijk is Paracetamol in te nemen, maar met voorzichtigheid en onder strikt medisch toezicht.

De volgende aandoeningen en ziekten zijn dus absolute contra-indicaties voor gebruik:

  • Individuele gevoeligheid of intolerantie voor Paracetamol of componenten van het medicijn;
  • De periode van de pasgeborene is maximaal 1 maand;
  • Glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie;
  • Fenylketonurie;
  • Bloedsysteemziekten.

Relatieve contra-indicaties voor gebruik zijn de aanwezigheid van de volgende aandoeningen of ziekten bij een persoon:
  • Nier- of leverinsufficiëntie;
  • Goedaardige hyperbilirubinemie (verhoogde concentratie bilirubine in het bloed);
  • Virale hepatitis;
  • Alcoholische schade aan de lever;
  • Alcoholisme;
  • Diabetes mellitus (alleen voor siroop);
  • Zwangerschap en de periode van borstvoeding;
  • Ouder dan 65 jaar;
  • Jonger dan 3 maanden.

Paracetamol: therapeutische eigenschappen, dosering, contra-indicaties - video

Wat te doen als paracetamol niet helpt de temperatuur in een kind te verlagen - video

Analogen en synoniemen van Paracetamol

Er zijn synoniemen en analogen van Paracetamol op de farmaceutische markt. Synoniemen zijn geneesmiddelen die ook paracetamol als werkzame stof bevatten. Analogen omvatten alle andere geneesmiddelen van de NSAID-groep (aspirine, ibuprofen, nimesulide, enz.). Hieronder is slechts een lijst met synoniemen, omdat het aantal analogen buitensporig groot is.

De volgende medicijnen zijn synoniem met Paracetamol:

  • Apap-tabletten;
  • Daleron-suspensie en tabletten;
  • Panadol-siroop voor kinderen en rectale zetpillen;
  • Ifimol siroop en oplossing voor injectie;
  • Kalpol-ophanging;
  • Xumapar-korrels;
  • Lupocet siroop;
  • Mexalen-tabletten, siroop en rectale zetpillen;
  • Pamol-tabletten, bruistabletten, oplossing en rectale zetpillen;
  • Panadol-tabletten en siroop;
  • Perfalgan injectie;
  • Prohodol-tabletten en suspensie voor kinderen;
  • Sanidol-tabletten;
  • Streamol-tabletten;
  • Tylenol-tabletten;
  • Tylenol-babydruppels, siroop en kauwtabletten;
  • Flutabs bruistabletten;
  • Tsefekon D rectale zetpillen voor kinderen;
  • Efferalgan-tabletten, rectale zetpillen en babysiroop.

Paracetamol - prijs

Auteur: Nasedkina A.K. Biomedisch onderzoeksspecialist.

Publicaties Over Astma