- paracetamol - 750 mg / 1 verpakking. (5 g)
- cafeïne - 30 mg / 1 verpakking. (5 g)
- fenylefrinehydrochloride - 10 mg / 1 verpakking. (5 g)
- feniraminemaleaat - 20 mg / 1 verpakking. (5 g)

- paracetamol - 650 mg / 1 verpakking.
- feniraminemaleaat - 20 mg / 1 verpakking.
- fenylefrinehydrochloride - 10 mg / 1 verpakking.

- paracetamol - 750 mg / 1 verpakking.
- fenylefrinehydrochloride - 10 mg / 1 verpakking.
- ascorbinezuur - 60 mg / 1 verpakking.

- paracetamol, 500 mg / 1 verpakking.
- guaifenesine, 200 mg / 1 verpakking.
- fenylefrinehydrochloride, 10 mg / 1 verpakking.

- paracetamol, 500 mg / 1 tabblad.
- chloorfenaminemaleaat, 10 mg / 1 tabblad.
- ascorbinezuur, 200 mg / 1 tabblad.

- paracetamol, 325 mg / 1 verpakking.
- fenylefrinehydrochloride, 10 mg / 1 verpakking.
- feniraminemaleaat, 20 mg / 1 verpakking.
- ascorbinezuur, 50 mg / 1 verpakking.

- paracetamol, 750 mg / 1 zakje (5 g)
- cafeïne, 30 mg / 1 zakje (5 g)
- feniraminemaleaat, 20 mg / 1 zakje (5 g)
- fenylefrinehydrochloride, 10 mg / 1 zakje (5 g)

- paracetamol, 325 mg / 1 verpakking.
- fenylefrinehydrochloride, 10 mg / 1 verpakking.
- feniraminemaleaat, 20 mg / 1 verpakking.
- ascorbinezuur, 50 mg / 1 verpakking.

- paracetamol, 500 mg / 1 verpakking.
- feniraminemaleaat, 25 mg / 1 verpakking.
- ascorbinezuur, 200 mg / 1 verpakking.

- paracetamol, 500 mg / 1 verpakking.
- feniraminemaleaat, 25 mg / 1 verpakking.
- ascorbinezuur, 200 mg / 1 verpakking.

- paracetamol, 750 mg / 1 verpakking.
- fenylefrinehydrochloride, 10 mg / 1 verpakking.
- ascorbinezuur, 60 mg / 1 verpakking.

- paracetamol - 325 mg / 1 verpakking.
- feniraminemaleaat - 20 mg / 1 verpakking.
- fenylefrinehydrochloride - 10 mg / 1 verpakking.

- paracetamol, 360 mg / 1 verpakking.
- ascorbinezuur, 300 mg / 1 verpakking.
- calciumgluconaatmonohydraat, 100 mg / 1 verpakking.
- rimantadine hydrochloride, 50 mg / 1 verpakking.
- rutoside (in de vorm van trihydraat), 20 mg / 1 verpakking.
- loratadine, 3 mg / 1 verpakking.

- paracetamol - 650 mg / 1 tabblad.
- chloorfenamine-maleaat - 4 mg / 1 tabblad.
- fenylefrine hydrochloride - 10 mg / 1 tabblad.

- fenylefrine hydrochloride - 25 mg / 1 caps.
- chloorfenamine (chloorfeniramine) maleaat - 8 mg / 1 caps.
- paracetamol - 200 mg / 1 caps.

- paracetamol - 500 mg / 1 tabblad.
- cafeïne - 25 mg / 1 tabblad.
- fenylefrinehydrochloride - 5 mg / 1 tabblad.
- terpinghydraat - 20 mg / 1 tabblad.
- ascorbinezuur * - 38 mg / 1 tabblad. * ascorbinezuur bekleed met ethylcellulose (1,2%); deze hoeveelheid omvat een overschrijding van 8 mg om de hoeveelheid ascorbinezuur gedurende de houdbaarheid binnen de aangegeven limieten te houden.

Analogen van tabletten Rinza

Rinza (tabletten) Beoordeling: 413

Rinza is een in India gemaakt medicijn dat tot een subgroep van pijnstillers behoort. Naast paracetamol bevatten de tabletten ook cafeïne, fenylefrinehydrochloride en chloorfenaminemaleaat. Het wordt voorgeschreven voor de symptomatische behandeling van influenza en SARS..

Analogen van het medicijn Rinza

De analoog is duurder vanaf 20 roebel.

Rinzasip is momenteel een van de goedkoopste vervangers van de "originele" drug. Het heeft een vergelijkbare vorm van vrijgave en een vergelijkbare samenstelling. Rinzasip heeft contra-indicaties en bijwerkingen, dus raadpleeg voor gebruik uw arts.

De analoog is duurder vanaf 31 roebel.

Unik Pharmasyyutikal (India) Rinzasip is op dit moment een van de goedkoopste vervangers van het "originele" medicijn. Het heeft een vergelijkbare vorm van vrijgave en een vergelijkbare samenstelling. Rinzasip heeft contra-indicaties en bijwerkingen, dus raadpleeg voor gebruik uw arts.

De analoog is goedkoper vanaf 3 roebel.

Rinikold is een andere Indiase drug. De kostprijs is iets anders dan Rinza in een gunstige richting. De samenstelling van de actieve componenten is precies hetzelfde. Gecontra-indiceerd vóór de leeftijd van 6 jaar, tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Rinza - instructies voor gebruik, analogen, recensies en afgifteformulieren (tabletten, inclusief voor de resorptie van Lorsept en Anesthetics) van een medicijn voor de behandeling van verkoudheid en SARS bij volwassenen, kinderen en zwangerschap. Structuur

In dit artikel leest u de instructies voor het gebruik van het medicijn Rinza. Geeft feedback van bezoekers van de site - de consumenten van dit geneesmiddel, evenals de mening van medisch specialisten over het gebruik van Rinza in hun praktijk. Een groot verzoek is om actief uw beoordelingen over het medicijn toe te voegen: het medicijn hielp of hielp niet om van de ziekte af te komen, welke complicaties en bijwerkingen werden waargenomen, mogelijk niet aangekondigd door de fabrikant in de annotatie. Rinza's analogen in aanwezigheid van beschikbare structurele analogen. Gebruik voor de behandeling van symptomen van verkoudheid, griep en SARS (loopneus, koorts en keelpijn) bij volwassenen, kinderen, maar ook tijdens zwangerschap en borstvoeding. De samenstelling van het medicijn.

Rinza - een gecombineerd medicijn.

Paracetamol heeft een pijnstillend en koortswerend effect. Vermindert het pijnsyndroom dat wordt waargenomen bij verkoudheid - keelpijn, hoofdpijn, spier- en gewrichtspijn, vermindert koorts.

Fenylefrine is een alfa1-adrenerge agonist. Het heeft een vaatvernauwend effect, vermindert oedeem en hyperemie van de slijmvliezen van de bovenste luchtwegen en sinussen.

Chloorfenamine - een blokker van histamine H1-receptoren, heeft een antiallergisch effect, vermindert zwelling en hyperemie van de slijmvliezen van de neusholte, nasopharynx en sinussen, elimineert jeuk in de ogen en neus, vermindert exsudatieve manifestaties.

Cafeïne heeft een stimulerend effect op het centrale zenuwstelsel, wat leidt tot een vermindering van vermoeidheid en slaperigheid, waardoor de mentale en fysieke prestaties toenemen.

Structuur

Paracetamol + Cafeïne + Fenylefrine hydrochloride + Chloorfenamine-maleaat + hulpstoffen.

2,4-dichloorbenzylalcohol + amylmethacresol + hulpstoffen (Rinza Lorsept).

2,4-dichloorbenzylalcohol + amylmethacresol + lidocaïnehydrochloride-monohydraat + hulpstoffen (Rinza Lorsept-anesthetica).

Indicaties

  • symptomatische behandeling van "verkoudheid", SARS (inclusief influenza), vergezeld van koorts, pijn, rinorroe;
  • behandeling van besmettelijke en ontstekingsziekten van de mondholte en keelholte (tonsillitis, keelontsteking, keelontsteking).

Formulieren vrijgeven

Zuigtabletten (Rinza Lorsept en Lorsept Anestetiks).

Andere doseringsvormen, of het nu poeder of capsules zijn, bestaan ​​niet..

Instructies voor gebruik en regime

Volwassenen en kinderen ouder dan 15 jaar krijgen 3-4 maal daags 1 tablet voorgeschreven. De maximale dagelijkse dosis is 4 tabletten. Het verloop van de behandeling - niet meer dan 5 dagen.

Volwassenen en kinderen vanaf 6 jaar: los elke 2-3 uur 1 tablet op De maximale dagelijkse dosis is 8 tabletten..

Rinza Lorsept Anesthetics

Lokaal. Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar: los elke 2-3 uur 1 tablet op. De maximale dagelijkse dosis is 8 tabletten. Behandelingsduur 5-7 dagen.

Bijwerking

  • huiduitslag;
  • jeuk
  • netelroos;
  • angio-oedeem;
  • duizeligheid;
  • schending van in slaap vallen;
  • verhoogde prikkelbaarheid;
  • verhoging van de bloeddruk;
  • tachycardie;
  • droge mond
  • misselijkheid, braken;
  • epigastrische pijn;
  • verhoogde intraoculaire druk;
  • anemie, trombocytopenie, agranulocytose, hemolytische anemie, aplastische anemie, methemoglobinemie, pancytopenie;
  • nierkolieken;
  • glucosurie;
  • interstitiële nefritis;
  • papillaire necrose;
  • bronchiale obstructie.

Contra-indicaties

  • ernstige atherosclerose van de kransslagaders;
  • arteriële hypertensie (ernstig beloop);
  • diabetes mellitus (ernstig beloop);
  • gelijktijdig gebruik van tricyclische antidepressiva, MAO-remmers, bètablokkers;
  • gelijktijdig gebruik van preparaten die componenten van het Rinza-preparaat bevatten;
  • zwangerschap;
  • lactatieperiode;
  • kinderen tot 15 jaar (Rinza Lorsept - tot 6 jaar, Lorsept Anestetiks - tot 12 jaar);
  • overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Zwangerschap en borstvoeding

Het gebruik van het medicijn Rinza tijdens zwangerschap en borstvoeding is gecontra-indiceerd.

Gebruik bij kinderen

Het geneesmiddel is gecontra-indiceerd bij kinderen en jongeren tot 15 jaar (Rinza Lorsept - tot 6 jaar, Lorsept Anesthetics - tot 12 jaar).

speciale instructies

Tijdens het gebruik van het medicijn dient Rinza af te zien van het drinken van alcohol, slaappillen en anxiolytica (kalmerende middelen).

Niet gelijktijdig gebruiken met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.

Invloed op de rijvaardigheid en controlemechanismen

Tijdens de behandelingsperiode moet men afzien van het besturen van voertuigen en het ondernemen van andere potentieel gevaarlijke activiteiten die een verhoogde concentratie van aandacht en snelheid van psychomotorische reacties vereisen.

Interactie tussen geneesmiddelen

Rinza versterkt de effecten van MAO-remmers, sedativa, ethanol (alcohol).

Bij gelijktijdig gebruik van Rinza met antidepressiva, antiparkinsongeneesmiddelen, antipsychotica, fenothiazinederivaten, neemt het risico op urineretentie, droge mond en obstipatie toe.

Glucocorticosteroïden (GCS) bij gelijktijdig gebruik met Rinza verhogen het risico op het ontwikkelen van glaucoom.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van diuretica.

Ethanol (alcohol) versterkt het kalmerende effect van antihistaminica.

Het gebruik van chloorfenamine gelijktijdig met MAO-remmers, furazolidon kan leiden tot hypertensieve crisis, agitatie, hyperpyrexie.

Tricyclische antidepressiva versterken het adrenomimetische effect van fenylefrine, gelijktijdige toediening van halothaan verhoogt het risico op ventriculaire aritmie.

Fenylefrine vermindert het hypotensieve effect van guanethidine, wat op zijn beurt de alfa-adrenostimulerende activiteit van fenylefrine versterkt.

Bij gelijktijdig gebruik van rinza met barbituraten, difenine, carbamazepine, rifampicine en andere inductoren van microsomale leverenzymen, neemt het risico op het ontwikkelen van hepatotoxische effecten van paracetamol toe.

Analogen van het medicijn Rinza

Structurele analogen voor de werkzame stof en het farmacologische effect (aniliden in combinaties):

  • Agicold Hotmix;
  • Agicold;
  • AnGriCaps-stelregel;
  • Antigrippin;
  • Anti-griep;
  • AntiFlu Kids;
  • Apap Plus;
  • Brustan;
  • Vicks Asset Symptomax;
  • Gevadal;
  • Flux
  • Influenza
  • Flu Knight Good Knight;
  • Influenza C;
  • FluFlu voor verkoudheid en griep;
  • Grippoflu extra voor verkoudheid en griep;
  • Gripend;
  • Gripend HotActive;
  • Daleron C;
  • Daleron C Junior;
  • Tylenol voor kinderen voor verkoudheid;
  • Dolarn;
  • Dolospa Tabs;
  • Ibuklin;
  • Inflablock;
  • Influenza
  • Caffetine;
  • Caffetin Cold;
  • Codeïne + Paracetamol;
  • Codelmix
  • Coldact Plus;
  • Coldrex;
  • Coldrex Max Griep;
  • Coldrex Knight;
  • Coldrex Hotrem;
  • Coldrex Junior warme drank;
  • Koudvrij;
  • Cofedon;
  • Lemsip;
  • Maxicold;
  • Maxicold Reno;
  • Megavit;
  • Migraine
  • Migrenol;
  • Mulsinex;
  • De volgende;
  • Neoflu 750;
  • Novalgin;
  • Padevix;
  • Panadein
  • Panadol Extra;
  • Panoxen;
  • Paracodamol;
  • Paracetamol Extra;
  • Paracetamol Extra kinderen;
  • Pentalgin;
  • Pentaflucin;
  • Pentaflucin dagelijks;
  • Plyvalgin;
  • Verkoudheid;
  • Passage Forte;
  • Rinzasip;
  • Rinzasip met vitamine C;
  • Rinicold;
  • Rinicold HotMix;
  • Saridon;
  • Solpadein;
  • Stopgripan;
  • Stopgripan forte;
  • Streamol Plus;
  • Tylenol voor verkoudheid;
  • TeraFlu;
  • TeraFlu tegen griep en verkoudheid;
  • TeraFlu tegen griep en verkoudheid Extra;
  • TeraFlu Extra;
  • TeraFlu Extratab;
  • Toff plus;
  • Trigan D;
  • Fastorik;
  • Fastorik plus;
  • Febricet;
  • Femisol;
  • Fairx;
  • Fairx voor kinderen;
  • Fairx rhinitis;
  • Flucoldin;
  • Flucoldex;
  • Flukomp;
  • Fluoptop;
  • Khayrumat;
  • Andrews Ansver;
  • Efferalgan met vitamine C.

Rinza

Rinza-samenstelling

De samenstelling van het medicijn Rinza omvat (per tablet): paracetamol - 500 mg, fenylefrinehydrochloride - 10 mg, cafeïne - 30 mg, chloorfenaminemaleaat - 2 mg.

Extra stoffen: magnesiumstearaat, natriummethylparahydroxybenzoaat, maïszetmeel, natriumcarboxymethylzetmeel, colloïdaal siliciumdioxide, povidon (K-30), talk, karmozijnrode kleurstof.

Vrijgaveformulier

Verkrijgbaar in tabletten met een ronde platte vorm zonder schaal, met een inkeping aan één kant en een afgeschuinde rand, roze van kleur met een vleugje wit of bordeauxrood. 10 van dergelijke tabletten in één blister, in een kartonnen bundel één blister.

farmachologisch effect

  • psychostimulant;
  • anticongestief (vermindering van oedeem);
  • antihistamine;
  • pijnstillend;
  • koortswerend.

Farmacodynamica en farmacokinetiek

Farmacodynamica

Rinza is een combinatiegeneesmiddel, de lijst met effecten is de som van de effecten van de componenten van het medicijn.

Paracetamol heeft een pijnstillend en koortswerend effect. Verlicht pijn in het hoofd, rug, gewrichten, keel, pijn als gevolg van verkoudheid en vermindert ook koorts.

Paracetamol remt de enzymen cyclo-oxygenase-1 en cyclo-oxygenase-2, vermindert de prostaglandinesynthese en beïnvloedt het centrum van de thermoregulatie van het zenuwstelsel. In ontstoken weefsels wordt het geblokkeerd door speciale enzymen, daarom is inactivering van cyclo-oxygenase-1 en -2 daarin niet significant, dit verklaart het onbeduidende ontstekingsremmende effect. Paracetamol stopt echter effectief de productie van prostaglandinen in de cellen van het zenuwstelsel, waardoor het alleen koorts vermindert en de normale lichaamstemperatuur niet beïnvloedt. Paracetamol heeft geen invloed op het maagslijmvlies, in tegenstelling tot andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen. Het gebruik van paracetamol in therapeutische doses heeft geen invloed op het water-mineraalmetabolisme en andere soorten metabolisme.

Fenylefrine is een alfa-adrenerge agonist. Vermindert het vasculaire lumen, wat resulteert in zwelling en hyperemie van de slijmvliezen van de nasopharynx, neus en sinussen.

Chloorfenamine is een blokker van histaminereceptoren en heeft een antiallergisch effect en vermindert ook de zwelling en hyperemie van de slijmvliezen van de nasopharynx, neus en sinussen, en helpt exsudatieve manifestaties te verminderen.

Cafeïne heeft een opwindend effect op het zenuwstelsel, wat vermoeidheid en slaperigheid vermindert, wat leidt tot een toename van mentale en fysieke prestaties. Versterkt en versnelt het analgetische effect van paracetamol.

Farmacokinetiek

Paracetamol wordt snel geabsorbeerd vanuit de middelste delen van het spijsverteringsstelsel en wordt actief gebonden aan plasma-eiwitten. De hoogste concentratie in het bloed is 1 uur na consumptie. Paracetamol kan de bloed-hersenbarrière en de placenta passeren.

Gebruiksaanwijzingen

Waarom helpt het medicijn van Rinza? De meeste mensen die minstens een keer een apotheek hebben bezocht, zien dit medicijn op een plank en stellen deze vraag..

In de winter en de herfst is het gemakkelijk om verkouden te worden, vergezeld van verstopte neus en koorts, wat Rinza helpt. Het medicijn verlicht hoofdpijn en kiespijn, gewrichtspijn, spierpijn, neuralgie, pijn door brandwonden, verwondingen. Niet alle patiënten nemen echter graag pillen, daarom geven ze de voorkeur aan analogen van het medicijn in andere vormen (bijvoorbeeld poeder).

Acute rhinitis (inclusief allergisch), faryngitis en sinusitis zijn ook indicaties voor het nemen van het medicijn.

Contra-indicaties

  • overgevoeligheid voor het medicijn en zijn componenten;
  • ernstige hypertensie;
  • ernstige vormen van atherosclerose van de bloedvaten;
  • ernstige vormen van hartfalen, waaronder ritmestoornissen;
  • ernstige vormen van nier- en leverfalen;
  • pyloroduodenale obstructie;
  • aangeboren toename van het bilirubinegehalte in het bloed;
  • Dubin-Johnson-syndroom;
  • bronchiale astma;
  • chronische longziekte met obstructieve symptomen;
  • feochromocytoom;
  • hyperthyreoïdie;
  • diabetes;
  • bloedziekten;
  • afname van het gehalte aan leukocyten of hemoglobine in het bloed;
  • verhoogde intraoculaire druk en glaucoom;
  • slapeloosheid;
  • prostaathyperplasie met moeilijk urineren;
  • epilepsie en convulsieve aandoeningen;
  • alcoholverslaving;
  • leeftijd tot 15 jaar;
  • zwangerschap en borstvoeding;
  • overgevoeligheid voor xanthinederivaten (theobromine, theofylline).

Niet gebruiken met antidepressiva, bètablokkers, monoamineoxidaseremmers (MAO's) en binnen een halve maand na voltooiing van MAO-remmers.

Bijwerkingen

In de overgrote meerderheid van de gevallen wordt het medicijn goed verdragen door patiënten. Bijwerkingen zijn zeldzaam en dit wordt meestal geassocieerd met langdurig gebruik van het medicijn in doseringen die hoger zijn dan gespecificeerd in de instructies.

De volgende bijwerkingen zijn mogelijk:

  • aandoeningen van het spijsverteringskanaal - brandend maagzuur, maagpijn, verhoogde speekselvloed, slechte eetlust, misselijkheid, braken, vertraagde ontlasting, losse ontlasting, verhoogde activiteit van leverenzymen, andere leveraandoeningen, hepatonecrose (bij gebruik van hoge doses van het geneesmiddel);
  • metabole stoornis - hypoglykemie;
  • hartaandoeningen - hartkloppingen, bradycardie, ritmestoornissen, kortademigheid, hartpijn;
  • vaataandoeningen - verhoogde bloeddruk;
  • neurologische aandoeningen - angst, zwakte, hoofdpijn, prikkelbaarheid, slapeloosheid, prikkelbaarheid, depressieve toestanden, dyskinesie, tinnitus, convulsieve toestanden, coma;
  • psychische stoornissen - hallucinaties;
  • aandoeningen van het urogenitale systeem - nefritis, dysurie, nierkoliek, moeite met plassen;
  • uit het hemopoëtische systeem - bloedarmoede (inclusief aplastisch en hemolytisch), pancytopenie, neutropenie, agranulocytose, trombocytopenie, leukopenie;
  • ademhalingsstoornissen - bronchospasme van patiënten met allergieën voor aspirine en andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen;
  • aandoeningen van de gezichtsorganen - droge ogen, verwijde pupillen, verminderde accommodatie, verhoogde intraoculaire druk;
  • aandoeningen van het immuunsysteem - huiduitslag, urticaria, pruritus, toxische epidermale necrolyse, anafylactische shock, Stevens-Johnson-syndroom, Quincke-oedeem.

Gebruiksaanwijzing

De instructie voor Rinza spreekt duidelijk over het innemen van de tabletten en verschilt in de veelheid en wijze van toediening niet van de instructie voor Rinza slokpoeder.

Dosering - oraal. Volwassenen en kinderen ouder dan 15 jaar nemen elke zes tot acht uur een tablet gedurende maximaal vijf dagen. Het medicijn moet anderhalf uur na het eten worden ingenomen. Drink met de benodigde hoeveelheid water. De maximale dosis van het medicijn is 4 tabletten per dag.

Overdosis

Een overdosis paracetamol. Paracetamol heeft een toxisch effect op een volwassene na inname van een dosis van 10-15 gram. Overdosis manifestaties:

  • bleekheid van de huid, gebrek aan eetlust, misselijkheid, diarree, maagklachten;
  • verhoging van het bilirubinespiegel, verlaging van de protrombinewaarde;
  • hepatotoxisch effect - pijn in het hypochondrium aan de rechterkant, zwakte, zweten, geelzucht, hepatomegalie, verhoogde activiteit van leverenzymen;
  • in zeldzame gevallen kan hepatonecrose ontstaan ​​door toevoeging van hepatische encefalopathie (stoornis van cognitieve functies en indicatoren van hogere zenuwactiviteit), verspreid intravasculair coagulatiesyndroom, metabole acidose, hypoglykemie, ritmestoornissen, convulsieve toestand, coma, hersenoedeem, collaps.

Nog minder vaak kunnen leverfunctiestoornissen zich razendsnel ontwikkelen met de gelijktijdige aanhechting van nierfalen. Bij het nemen van extra grote doses is het volgende mogelijk: desoriëntatie, agitatie, slaapstoornissen, duizeligheid, hartritmestoornissen, ontwikkeling van pancreatitis. Bij langdurig gebruik van grote doses van het geneesmiddel kunnen aplastische anemie, neutropenie, agranulocytose, pancytopenie, leukopenie, trombocytopenie ontstaan.

Symptomen van een overdosis fenylefrinehydrochloride: duizeligheid, verwardheid, aritmie, tremor van de ledematen, nervositeit, angst.

Symptomen van een overdosis chloorfenminemaleaat: verwijding van de pupil, fotofobie, droge mond, hyperthermie, darmatonie, bradycardie, arteriële hypotensie.

Symptomen van een overdosis cafeïne: hoofdpijn, tremor, prikkelbaarheid, het optreden van extrasystolen.

Overdosering: maagspoeling, inname van geactiveerde kool, symptomatische therapie (methionine na 8 uur en N-acetylcysteïne na 12 uur overdosis), bewaking van externe ademhaling en hartactiviteit. Wanneer epileptische aanvallen optreden, wordt diazepam aanbevolen..

Interactie

Vermijd het combineren van Rinza met andere geneesmiddelen die fenylefrine, paracetamol, chloorfenamine of cafeïne bevatten..

Rinza versterkt het effect van bètablokkers, MAO-remmers en sedativa. Wanneer Rinza wordt ingenomen met antidepressiva, antipsychotica en antiparkinsongeneesmiddelen, kunnen urineretentie, droge mond en obstipatie optreden..

Paracetamol vermindert de werkzaamheid van diuretica en vergroot de kans op toxische effecten op de lever terwijl het wordt ingenomen met barbituraten, carbamazepine, difenine, rifampicine.

Barbituraten verminderen het antipyretische effect van paracetamol. De absorptiesnelheid in het spijsverteringskanaal van paracetamol kan toenemen in combinatie met metoclopramide en domperidon. De effecten van paracetamol worden versterkt door de combinatie met ascorbinezuur, codeïne, chloorfenamine, scopolamine, propifenazon en cafeïne. Paracetamol nemen met niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen verhoogt het risico op niercomplicaties. Een van de belangrijkste componenten van het medicijn fenylefrinehydrochloride vertoont adrenomimetische eigenschappen in combinatie met tricyclische antidepressiva.

Het gebruik van Rinza-tabletten vermindert het vermogen van guanethidine om de druk te verlagen. Het gecombineerde gebruik van fenylefrinehydrochloride met digoxine in tabletten en andere hartglycosiden kan leiden tot aritmie en zelfs tot een hartaanval. Fenylefrine vermindert de effectiviteit van bètablokkers en andere antihypertensiva (bijv. Reserpine en methyldopa).

Chloorfenaminemaleaat versterkt het hypnotische effect van barbituraten, antipsychotica, kalmerende middelen, anesthetica, narcotische analgetica.

Cafeïne in Rinza verbetert de biologische beschikbaarheid van andere koortswerende analgetica, versterkt de effecten van sommige xanthinederivaten, alfa- en bèta-adrenerge agonisten en psychostimulantia. Cimetidine, isoniazide, hormonale anticonceptiva versterken het effect van cafeïne. Cafeïne vermindert de effecten van opioïde analgetica, sedativa, anesthetica en medicijnen die het centrale zenuwstelsel remmen. Cafeïne verlaagt de lithiumconcentratie in het bloed.

Verkoopvoorwaarden

Het medicijn wordt zonder recept afgegeven.

Opslag condities

Bewaren bij een temperatuur tot 250C, op een droge plaats beschermd tegen zonlicht. Buiten het bereik van kinderen bewaren..

Houdbaarheid

speciale instructies

Overschrijd de in de instructies aangegeven dosis niet. Niet gebruiken samen met sedativa, hypnotica en andere geneesmiddelen die paracetamol of andere in Rinza aanwezige stoffen bevatten.

Het medicijn wordt uitsluitend door een arts voorgeschreven als de patiënt: arteriële hypertensie, prostaatadenoom, ritmestoornissen, feochromocytoom, urineretentie heeft.

Als het medicijn lange tijd moet worden gebruikt, is monitoring van de functionele toestand van de lever en de bloedtoestand verplicht.

Tijdens de gebruiksperiode van het medicijn mogen koffie, sterke thee en andere tonische dranken niet worden misbruikt, omdat er problemen met de slaap kunnen zijn, evenals het optreden van prikkelbaarheid, hartkloppingen, duizeligheid, aritmieën.

Het gebruik van likdoorns kan het resultaat van de dopingcontrole beïnvloeden.

Raadpleeg uw arts als de temperatuurstijging langer dan drie dagen aanhoudt.

Rinza in Moskou

Naam van medicijnLand van productieActief ingrediënt (INN)
Geen analogen
Naam van medicijnLand van productieActief ingrediënt (INN)
Geen analogen
Naam van medicijnVrijgaveformulierPrijs (verdisconteerd)
Koop medicijnenRinza Original Tabletten nummer 10190,00 wrijven.Koop met bezorgingRinza Original 4 tabletten.97,00 wrijven.Koop met bezorgingRinza Original verkoudheid en griep pillen met paracetamol 10 stuks.173,00 wrijven.Koop met bezorgingRinza Original tabletten 10 stuks187,00 wrijven.Koop met bezorgingRinza Original 4 tabletten90,00 wrijven.Koop met bezorging
Naam van medicijnVrijgaveformulierPrijs (verdisconteerd)
Koop medicijnenRinza Original Tabletten nummer 10190,00 wrijven.Koop met bezorgingRinza Original 4 tabletten.97,00 wrijven.Koop met bezorgingRinza Original verkoudheid en griep pillen met paracetamol 10 stuks.173,00 wrijven.Koop met bezorgingRinza Original tabletten 10 stuks187,00 wrijven.Koop met bezorgingRinza Original 4 tabletten90,00 wrijven.Koop met bezorging
  • Voorbereidende werkzaamheden
  • Rinza

Handleiding

  • Houder van registratiecertificaat: Unique Pharmaceutical Laboratories (India)
  • Verpakt door: J.b. Chemicals & Pharmaceuticals, Ltd. (India)
  • Vertegenwoordiging: Johnson & Johnson LLC (Rusland)
Vrijgaveformulier
tabletten: 10 stuks.
  • Niet gevonden of bevat in zijn samenstelling natuurlijke componenten en niet-gestandaardiseerde actieve stoffen die niet verwant zijn aan internationale niet-eigendomsnamen (INN).

Paracetamol heeft een pijnstillend en koortswerend effect. Vermindert het pijnsyndroom dat wordt waargenomen bij verkoudheid - keelpijn, hoofdpijn, spier- en gewrichtspijn, vermindert koorts.

Fenylefrine - alfa 1-adrenomimetisch. Het heeft een vaatvernauwend effect, vermindert oedeem en hyperemie van de slijmvliezen van de bovenste luchtwegen en sinussen.

Chloorfenamine - een blokker van histamine H 1 -receptoren, heeft een antiallergisch effect, vermindert zwelling en hyperemie van de slijmvliezen van de neusholte, nasopharynx en sinussen, elimineert jeuk in de ogen en neus, vermindert exsudatieve manifestaties.

Cafeïne heeft een stimulerend effect op het centrale zenuwstelsel, wat leidt tot een vermindering van vermoeidheid en slaperigheid, waardoor de mentale en fysieke prestaties toenemen.

Allergische reacties: huiduitslag, jeuk, urticaria, angio-oedeem.

Vanaf de zijkant van het centrale zenuwstelsel: duizeligheid, slecht inslapen, verhoogde prikkelbaarheid.

Vanuit het cardiovasculaire systeem: verhoogde bloeddruk, tachycardie.

Vanaf het spijsverteringssysteem: droge mond, misselijkheid, braken, epigastrische pijn, hepatotoxisch effect.

Van de zijkant van het gezichtsorgaan: mydriasis, parese van accommodatie, verhoogde intraoculaire druk.

Uit het hemopoëtische systeem: anemie, trombocytopenie, agranulocytose, hemolytische anemie, aplastische anemie, methemoglobinemie, pancytopenie.

Uit de urinewegen: nierkoliek, glucosurie, inertiële nefritis, papillaire necrose.

Van de luchtwegen: bronchiale obstructie.

- uitgesproken atherosclerose van de kransslagaders;

- arteriële hypertensie (ernstig beloop);

- diabetes mellitus (ernstig beloop);

- gelijktijdige toediening van tricyclische antidepressiva, MAO-remmers, bètablokkers;

- gelijktijdig gebruik van preparaten die componenten bevatten die deel uitmaken van het Rinza ® -preparaat;

- kinderen tot 15 jaar;

- overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Het geneesmiddel moet met voorzichtigheid worden gebruikt in geval van arteriële hypertensie, hyperthyreoïdie, feochromocytoom, diabetes mellitus, bronchiale astma, chronische obstructieve longziekte, glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie, bloedziekten, aangeboren hyperbilirubinemie (Gilbert-syndroom, Dubin-Johnson-syndroom, rotorsyndroom), en / of nierfalen, glaucoom met gesloten hoek, prostaathyperplasie.

Door paracetamol komt in de regel een overdosis tot uiting na inname van meer dan 10-15 g van de laatste.

Symptomen: bleekheid van de huid, anorexia, misselijkheid, braken, hepatonecrose, verhoogde activiteit van levertransaminasen, een verhoogde protrombinetijd.

Behandeling: maagspoeling, gevolgd door de benoeming van actieve kool, symptomatische therapie, de introductie van methionine 8-9 uur na een overdosis en acetylcysteïne - na 12 uur.

Rinza ® versterkt de effecten van MAO-remmers, sedativa, ethanol.

Bij gelijktijdig gebruik van Rinza ® met antidepressiva, antiparkinsongeneesmiddelen, antipsychotica, fenothiazinederivaten neemt het risico op urineretentie, droge mond en obstipatie toe.

GCS bij gelijktijdig gebruik met het medicijn Rinza ® verhoogt het risico op het ontwikkelen van glaucoom.

Paracetamol vermindert de effectiviteit van diuretica.

Ethanol versterkt het kalmerende effect van antihistaminica.

Het gebruik van chloorfenamine gelijktijdig met MAO-remmers, furazolidon kan leiden tot hypertensieve crisis, agitatie, hyperpyrexie.

Tricyclische antidepressiva versterken het adrenomimetische effect van fenylefrine, gelijktijdige toediening van halothaan verhoogt het risico op ventriculaire aritmie.

Fenylefrine vermindert het hypotensieve effect van guanethidine, wat op zijn beurt de alfa-adrenostimulerende activiteit van fenylefrine versterkt.

Bij gelijktijdig gebruik van rinza met barbituraten, difenine, carbamazepine, rifampicine en andere inductoren van microsomale leverenzymen, neemt het risico op het ontwikkelen van hepatotoxische effecten van paracetamol toe.

Het medicijn moet buiten het bereik van kinderen worden bewaard, op een droge, donkere plaats bij een temperatuur van niet hoger dan 25 ° C. Vervaldatum - 3 jaar.

Tijdens het gebruik van het medicijn dient Rinza ® af te zien van het drinken van alcohol, slaappillen en anxiolytica (kalmerende middelen).

Niet gelijktijdig gebruiken met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.

De patiënt moet worden geïnformeerd dat als het medicijn onbruikbaar is geworden of is verlopen, het niet in het afvalwater of op straat mag worden gegooid. Het is noodzakelijk om het medicijn in een zak te doen en in een afvalcontainer te doen. Deze maatregelen dragen bij aan de bescherming van het milieu..

Invloed op de rijvaardigheid en controlemechanismen

Tijdens de behandelingsperiode moet men afzien van het besturen van voertuigen en het ondernemen van andere potentieel gevaarlijke activiteiten die een verhoogde concentratie van aandacht en snelheid van psychomotorische reacties vereisen.

Rinza - officiële gebruiksaanwijzing

Werkingsmechanisme

De farmacologische werking, de farmacodynamiek van Rinza, wordt duidelijk aangegeven door de instructies die voor elk medicijn gelden

Voordat u het medicijn gebruikt, is het erg belangrijk om het zorgvuldig te lezen om het effect van het medicijn te begrijpen en om de aanwezigheid van contra-indicaties te verduidelijken die het gebruik van dit medicijn niet toestaan ​​voor het beoogde doel

Rinza is een gecombineerd type medicijn, wat betekent dat het een aantal werkzame stoffen bevat, die elk een speciaal effect op het lichaam hebben.

Het werkingsmechanisme van het medicijn is gebaseerd op het volgende:

  1. Paracetamol behoort tot de categorie niet-steroïde ontstekingsremmende stoffen, waardoor het snel kan omgaan met verhoogde lichaamstemperatuurindicatoren, waardoor ze een fysiologische norm bereiken (dit wordt bereikt door het thermoregulatiecentrum in de hersenen te beïnvloeden). Bovendien vermindert dit onderdeel de ernst van ontstekingsprocessen en verlicht het ook de pijn in het hoofd, gewrichten, spieren.
  2. Fenylefrine - een stof van een aantal alfa-adrenerge agonisten die een effect heeft op de vernauwing van de bloedvaten, waardoor de zwelling van het neusslijmvlies kan worden verminderd, de ademhaling wordt vergemakkelijkt en de hoeveelheid te scheiden slijm wordt verminderd.
  3. Chloorfenamine kan histaminereceptoren blokkeren, wat de ernst van allergische reacties in de vorm van jeuk, roodheid van de ogen, huid, overmatige traanproductie, niezen vermindert.
  4. Cafeïne is een stof die de activiteit van het centrale zenuwstelsel stimuleert, waardoor manifestaties van vergiftiging, zoals vermoeidheid, zwakte, slaperigheid en een afname van het arbeidsvermogen (mentaal, fysiek) aanzienlijk worden verminderd. Opgemerkt moet worden dat dit bestanddeel het hypotensieve effect van guanethidine vermindert, waarmee rekening moet worden gehouden tijdens hun gezamenlijk gebruik..

De instructie voor het medicijn bevat geen informatie over de distributieprocessen van actieve stoffen in de weefsels van het lichaam, metabolische processen, de verwijdering van componenten buiten het menselijk lichaam. Er kan worden opgemerkt dat paracetamol absorptieprocessen ondergaat in de middelste delen van de darm, en bovendien snel wordt gecombineerd met bloedeiwitten. De maximale concentratie in het bloed wordt binnen een uur na inname bereikt. Het is de moeite waard eraan te denken dat deze stof gemakkelijk de placenta, bloed-hersenbarrières overwint, dus het is verboden Rinza tijdens de zwangerschap in te nemen.

Symptomen van overdosis

Volgens de instructies voor het Rinza-medicijn is een overdosis van dit medicijn in alle vormen van afgifte in de meeste gevallen te wijten aan de aanwezigheid van paracetamol en treedt het in de regel op na inname van deze stof in hoge doses. Onder de mogelijke manifestaties van een overdosis is het vermeldenswaard de verlenging van de protrombinetijd, een toename van de functies van levertransaminasen, hepatonecrose, bleekheid van de huid, dyspeptische symptomen, anorexia. Als u een overdosis vermoedt, moet u onmiddellijk een specialist raadplegen. Als therapie wordt maagspoeling gewoonlijk aanbevolen bij verdere inname van het sorptiemiddel. Vervolgens wordt ook symptomatische behandeling voorgeschreven, inclusief de introductie na 8-9 uur methionine en na 12 uur - acetylcysteïne.

De lijst met indicaties voor het gebruik van "Rinza" die we hierboven hebben gegeven. Vervolgens zullen we enkele aanbevelingen overwegen.

Gebruiksaanwijzing

De wijze van toediening en dosering van Rinza worden duidelijk bepaald door de instructies die bij de medicatie zijn gevoegd. Bovendien kan de arts die de patiënt heeft onderzocht Rinz adviseren hoeveel keer per dag te drinken..

Hoe Rinza in tabletten te gebruiken?

  1. Rinzu-drankje voor de maaltijd of daarna? Ondanks het feit dat sommige medicijnen voor de maaltijd worden ingenomen, is het beter om dit medicijn na het eten te drinken, zodat de schadelijke effecten van farmaceutische componenten op het slijmvlies van het spijsverteringskanaal lager zullen zijn.
  2. De tabletten hoeven niet te worden gekauwd, ze worden in hun geheel doorgeslikt en met voldoende vloeistof weggespoeld.
  3. Voor volwassenen, maar ook voor kinderen ouder dan vijftien, is een enkele dosis 1 tablet.
  4. De frequentie van dagelijkse inname is 4 (u mag niet meer dan 4 tabletten per dag drinken).
  5. De kuur is 5 dagen.

Voordat u de medicatie gebruikt, is het erg belangrijk om de instructies te lezen die speciale instructies bevatten die tijdens dergelijke medicamenteuze therapie moeten worden nageleefd. https://www.youtube.com/embed/aBjdxsPlTm0

  • weigering voor de duur van de behandeling van alcohol, slaappillen, medicijnen die angst verminderen;
  • een verbod op het besturen van voertuigen, werken met complexe mechanismen, vanwege de grote kans op een afname van de reactiesnelheid.

Het is niet toegestaan ​​om de therapeutische dosis van het door de arts aanbevolen instructies of instructies te overschrijden. Als een persoon een grote hoeveelheid Rinza drinkt, kan een te hoge dosis paracetamol zijn lichaam binnendringen, wat onaangename gevolgen kan hebben.

  • blancheren van de huid;
  • misselijkheid;
  • verminderde eetlust;
  • verhoging van het bloedbeeld in de lever;
  • bloedingsstoornissen.

In geval van symptomen van een overdosis is het belangrijk om de verstrekking van eerste hulp tijdig te organiseren, waaronder:

  • maagspoeling;
  • inname van intestinale sorptiemiddelen;
  • medische hulp zoeken.

Bijzonder ernstige gevallen van overdosering kunnen de introductie van speciale antidota, methionine, vereisen als minder dan 9 uur zijn verstreken, carbocysteïne (meer dan 12 uur na gebruik).

Farmacologische eigenschappen

Rinza heeft een antipyretisch, analgetisch, psychostimulerend, antihistaminicum en anticongestief (vermindert zwelling) effect.

Farmacodynamica

Paracetamol heeft een antipyretisch en analgetisch effect van Rinza. Het helpt koorts te elimineren en verlicht ook hoofdpijn, pijn die optreedt tijdens acute respiratoire virale infecties, pijn in de keel, rug, gewrichten.

Paracetamol is een remmer van de enzymen cyclo-oxygenase-1 en cyclo-oxygenase-2, vermindert de productie van prostaglandinen en beïnvloedt het centrum van de thermoregulatie van het zenuwstelsel. In ontstoken weefsels wordt de stof geblokkeerd door specifieke enzymen, dus de inactivering van COX-1 en COX-2 daarin is te verwaarlozen. Dit verklaart het zwakke ontstekingsremmende effect van paracetamol. Het remt echter met succes de productie van prostaglandinen in de cellen van het zenuwstelsel, daarom verlaagt het de verhoogde lichaamstemperatuur, zonder de normale indices te beïnvloeden. De stof heeft geen invloed op het maagslijmvlies, in tegenstelling tot andere NSAID's. Ontvangst van paracetamol in therapeutische doses verandert niets aan het verloop van het water-elektrolytmetabolisme en andere soorten metabolisme.

Fenylefrine is α1-adrenomimeticum, dat helpt het lumen van bloedvaten te verminderen, wat zwelling en hyperemie van het slijmvlies van de nasopharynx, neus en sinussen elimineert.

Chloorfenamine is een histamine H-blokker1-receptoren en wordt gekenmerkt door een antiallergisch effect, uitgedrukt in het elimineren van exsudatieve manifestaties, het verminderen van zwelling en hyperemie van de slijmvliezen van de bovenste luchtwegen en sinussen, waardoor de ernst van jeuk van de keel, neus en ogen wordt verminderd.

Cafeïne stimuleert het zenuwstelsel, waardoor vermoeidheid en slaperigheid verminderen en de fysieke en mentale prestaties toenemen. De verbinding versterkt het analgetische effect van paracetamol en versnelt het begin ervan.

Farmacokinetiek

Er is momenteel geen informatie over het farmacokinetische profiel van Rinza. Het is echter bekend dat paracetamol snel wordt geabsorbeerd vanuit de middelste secties van het maagdarmkanaal en zich intensief bindt aan plasma-eiwitten. De maximale plasmaconcentratie wordt ongeveer 1 uur na toediening bereikt. Paracetamol passeert ook de bloed-hersen- en placentabarrières..

Indicaties voor gebruik van tabletten Rinza

Rinza wordt voorgeschreven voor de symptomatische behandeling van verkoudheid, acute respiratoire virale infecties en influenza, vergezeld van koorts en pijnsyndromen..

Contra-indicaties

Rinza mag niet voor behandeling worden gebruikt zonder een arts te raadplegen, omdat het een indrukwekkende lijst met contra-indicaties heeft.

Rinza-tabletten zijn gecontra-indiceerd:

  • Bij ernstige atherosclerose van de kransslagaders;
  • Met arteriële hypertensie (met ernstig beloop);
  • Bij diabetes (met ernstig beloop);
  • Bij gelijktijdige toediening van tricyclische antidepressiva, MAO-remmers, bètablokkers;
  • Bij gelijktijdige toediening van geneesmiddelen die dezelfde componenten bevatten die zijn opgenomen in de samenstelling van het medicijn Rinza;
  • Tijdens de zwangerschap;
  • Tijdens borstvoeding;
  • Bij kinderen onder de 15 jaar;
  • Met verhoogde gevoeligheid voor de componenten van het medicijn.

Zorgvuldig gebruik van het medicijn vereist als de patiënt lijdt:

  • arteriële hypertensie,
  • hyperthyreoïdie,
  • feochromocytoom,
  • diabetes,
  • bronchiale astma,
  • chronische obstructieve longziekte,
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie,
  • bloedziekte,
  • aangeboren hyperbilirubinemie;
  • lever- en / of nierfalen,
  • glaucoom met gesloten hoek,
  • prostaathyperplasie.

Analogen van het medicijn van Rinza

  1. Ibuklin.
  2. Agicold.
  3. Grippoflu extra tegen verkoudheid en griep.
  4. Daleron C Junior.
  5. Gripend.
  6. Influenza.
  7. Trigan D.
  8. Neoflu 750.
  9. Gevadal.
  10. Agicold Hotmix.
  11. Coffedon.
  12. Tylenol voor verkoudheid.
  13. Fastorik Plus.
  14. Megavit.
  15. Dolarn.
  16. AntiFlu Kids.
  17. Griep en verkoudheid en griep.
  18. Pentaflucin dagelijks.
  19. Kodelmikst.
  20. TeraFlu.
  21. Koudvrij.
  22. Codeïne + Paracetamol.
  23. Migraine.
  24. Rinicold HotMix.
  25. Flyustop.
  26. Andrews Ansver.
  27. Paracetamol Extra kinderen.
  28. Fastoric.
  29. Beschuldigen.
  30. Femisol.
  31. Novalgin.
  32. De volgende.
  33. Vicks Active Symptomax.
  34. Solpadein.
  35. Toff plus.
  36. Efferalgan met vitamine C.
  37. Dolospa-tabbladen.
  38. Brustan.
  39. Maxicold Reno.
  40. Grippostad.
  41. Apap Plus.
  42. Mulsinex.
  43. Gripend HotAktiv.
  44. Coldact Plus.
  45. Padevix.
  46. Stopgripan.
  47. Flukomp.
  48. Saridon.
  49. Migrenol.
  50. Hyrumath.
  51. Coldrex.
  52. Panadein.
  53. Febricet.
  54. Verkoudheid.
  55. Anti-griep.
  56. Caffetine.
  57. Flucoldin.
  58. Flucoldex.
  59. Pentaflucin.
  60. Panadol Extra.
  61. Panoxen.
  62. Fairwex.
  63. Paracodamol.
  64. Rinzasip met vitamine C.
  65. Rinicold.
  66. Inflablock.
  67. Antigrippin.
  68. Rinzasip.
  69. Paracetamol Extra.
  70. Passage Fort.
  71. Kindertylenol voor verkoudheid.
  72. Plyvalgin.
  73. Streamol Plus.
  74. AnGriCaps Maxim.
  75. Lemsip.
  76. Pentalgin.
  77. Maxicold.
  78. Stopgripan forte.
  79. Daleron C.

Rinza of Teraflu - wat beter is?

Het gehalte aan paracetamol in Rinza is hoger dan in Teraflu, en er zit ook geen cafeïne in. Daarom is het verwachte therapeutische effect van het gebruik van Rinza groter dan dat van het innemen van Teraflu. Het is echter de moeite waard eraan te denken dat een hoger gehalte aan werkzame stoffen het risico op bijwerkingen vergroot.

Rinza instructies voor gebruik

Structuur

Elke Rinza-tablet bevat 30 mg cafeïne, 500 mg paracetamol, 10 mg fenylefrinehydrochloride en 2 mg chloorfenaminemaleaat.

Cafeïne is een natuurlijke psychostimulant die wordt aangetroffen in veel voorkomende dranken - koffie, thee, cola. In het lichaam stimuleert cafeïne het centrale zenuwstelsel, waardoor het wordt opgenomen in de samenstelling van medicijnen tegen hoofdpijn en migraine.

Paracetamol is een bekende stof die wordt gebruikt in medicijnen voor het verlagen van de lichaamstemperatuur, gecombineerde koude medicijnen. Fenylefrinehydrochloride heeft een vaatvernauwend effect en chloorfenaminemaleaat heeft een antihistaminicum. Samen verlichten ze snel de symptomen van griep en verkoudheid, waardoor de toestand van de patiënt wordt verlicht.

Als hulpcomponenten in tabletten worden maïszetmeel, magnesiumstearaat, talk en ponce-kleurstof Ponso 4R gebruikt..

Een zakje poeder voor kinderen bevat 100 mg ascorbinezuur, 280 mg paracetamol en 10 mg feniraminemaleaat. Zoals u weet, is ascorbinezuur een bron van vitamine C en is feniraminemaleaat een anti-allergisch medicijn..

Voeg in kinderpoeder toe:

  • natuurlijke kleurstof en smaak;
  • sucrose en aspartaam ​​zoetstof naar smaak, aangezien ascorbinezuur erg zuur is;
  • magnesiumcitraat, dat cellulaire energie bevordert.

Het poeder voor het maken van warme dranken voor kinderen vanaf 15 jaar heeft een andere samenstelling: het bevat cafeïne, het is verrijkt met vitamine C en de bijbehorende smaak- en zoetstoffen. Bovendien bevat een drankje voor volwassenen gemaakt uit één zak veel meer paracetamol - 750 mg.

Poeder

Wat betreft het geneesmiddel in Rinzasip-poedervorm, het moet 1-2 uur na een maaltijd met veel water of een andere vloeistof worden ingenomen. Om oplossingen te bereiden, moet de inhoud van het zakje worden gevuld met heet water en grondig worden gemengd totdat het poeder is opgelost. Indien nodig kan suiker of honing aan de oplossing worden toegevoegd. Volwassen patiënten en adolescenten na 15 jaar krijgen 3-4 maal daags 1 zakje medicatie voorgeschreven

Het is belangrijk om het interval tussen het gebruik van het poeder in acht te nemen, namelijk 4-6 uur. De maximale dosering is 4 sachets per dag, de opnameduur is 5 dagen

Als u geen contra-indicaties voor "spoelen" in poeder of tabletten waarneemt, kunt u extreem negatieve symptomen krijgen.

Effectiviteit van Rinza-medicijn

De componenten van Rinza geven samen een positief effect in de strijd tegen alle verkoudheden. Het belangrijkste is om het moment niet te missen waarop de aandoening zich net begint te ontwikkelen. Laten we het effect van tabletten op het lichaam van de patiënt eens nader bekijken:

  • Wanneer de griep begint, is er pijn in de spieren, keel, hoofd begint pijn te doen. Met de manifestatie van dit symptoom wordt aanbevolen om paracetamol te drinken. Bovendien moet de dosering van het medicijn binnen het bereik liggen: 500-1000 mg. Rinza-tabletten bevatten gewoonlijk 500 mg van deze stof. Eén tablet is voldoende om van ongemak af te komen.
  • Virussen, bacteriën hebben over het algemeen een negatief effect, ze vergiftigen het lichaam van de patiënt. Als gevolg hiervan wordt een persoon snel moe, verliest hij kracht, voelt hij een algemene malaise. Cafeïne helpt deze problemen het hoofd te bieden. Dankzij hem voelt de patiënt een verkwikkend effect, er is een herstel van kracht.
  • Cafeïne heeft ook een diuretisch effect. Daarom moet de patiënt zoveel mogelijk water drinken. Dit draagt ​​bij aan het uitlogen van schadelijke bacteriën, waardoor de temperatuur daalt. En het vaatverwijdende effect van cafeïne elimineert het ongemak in de nasopharynx.
  • Een ander onderdeel - fenylefrine dient om rhinitis, verstopte neus, te verwijderen. Het werkt direct op de bloedvaten en vermindert de zwelling van de bovenste luchtwegen. Helpt in korte tijd om te gaan met een verkoudheid die nog niet is begonnen. Al op de tweede dag adem je vrij.
  • Feniramine (chloorfenamine) is een anti-allergische component. Wanneer een verkoudheid begint, begint een hormoon zoals histamine een impuls over te brengen, waardoor de ontwikkeling van de ziekte wordt verergerd. Chloorfenamine werkt op histamine als tegengif. Hij blokkeert zijn actie. Voorkomt de ontwikkeling van allergische reacties in de vorm van wallen, huiduitslag, jeuk, irritatie van de slijmvliezen en andere. Deze stof elimineert oedeem, vernauwt de bloedvaten, haarvaten, voorkomt de vorming van slijmafscheidingen, voorkomt rhinitis, keelpijn.


Hoe verkoudheidssymptomen te verlichten met behulp van een spoeling?

Rinz bevat optimale doseringen van de vermelde componenten en daarom verwijderen ze met succes alle manifestaties van de eerste tekenen van influenza, acute luchtweginfecties en acute respiratoire virale infecties. Om precies te zijn: verstopte neus, keelpijn, hoofdpijn, koorts, zwakte, enz. Het gebruik van het medicijn heeft een gunstig effect op een persoon, helpt in korte tijd hun kracht te herstellen en niet uit het werkproces te vallen. Het is beter om de ziekte in korte tijd onmiddellijk te stoppen dan om langdurig te worden behandeld en veel duurdere doseringsvormen te kopen.

Analogen

Er zijn veel medicijnen van Rinza's analogen die dezelfde actieve ingrediënten bevatten. Bovendien valt het werkingsmechanisme van dergelijke medicijnen vaak samen. Overweeg enkele van de veelvoorkomende vervangers:

  1. Agicold (India) - pillen die ongeveer 120 roebel per pakket van tien kosten. Dit medicijn is bedoeld om de onaangename externe manifestaties van verkoudheid te bestrijden in de vorm van pijn van verschillende lokalisatie, koorts, hoest en loopneus.
  2. Glycodin (India) - is een siroop (50, 100 ml) ter waarde van 116 roebel., Dit is een gecombineerd antitussivum. Vaak wordt het in de postoperatieve periode voorgeschreven om hoesten te elimineren. Met behulp van het medicijn worden de symptomen van acute rhinitis, sinusitis, laryngitis, faryngitis, bronchitis effectief verminderd. Contra-indicaties zijn intolerantie voor de componenten van het medicijn, bronchiale astma, ademhalingsfalen, leeftijd tot twee jaar.
  3. Coldcourt Plus - tabletten (India). Indicaties voor het voorschrijven van medicijnen zijn verkoudheid. Onder hen verdient speciale aandacht hoofdpijn, hoest, rhinitis, hyperemie, irritatie van de bovenste luchtwegen. Kinderen van 7-12 jaar oud wordt aangeraden om drie tot vier keer per dag een halve tablet in te nemen, volwassenen - één tablet. Behandelingsduur - niet meer dan vijf dagen.
  4. Neogripp - een tabletpreparaat (India) ter waarde van ongeveer 155 roebel per 10 stuks. Het medicijn wordt gebruikt als een antipyretische combinatie voor verkoudheid, een analgeticum voor hoofdpijn, spierpijn, neuralgie..

Contra-indicaties

Er zijn absolute en relatieve contra-indicaties voor de geneesmiddelen "Rinza", "Rinzasip" en "Rinzasip-kids".

Gebruik dus geen babypoeder voor de behandeling van kinderen jonger dan 6 jaar, en ook als het kind een individuele gevoeligheid heeft voor een of meer componenten van het medicijn. Het is verboden "Rinza" in te nemen bij kinderen met een ernstige lever- en nierfunctiestoornis. Daarnaast worden de Rinzasip Kids niet gegeven aan kinderen met bepaalde bloedziekten..

Relatieve contra-indicaties zijn onder meer:

  • diabetes mellitus - vanwege het gehalte aan sucrose, fructose, zoetstoffen in het preparaat;
  • maagzweer of darmzweer;
  • sommige leverziekten;
  • medicijnen nemen die de functie van het medicijn nadelig kunnen beïnvloeden.

De medicijnen "Rinza" en "Rinzasip", goedgekeurd voor gebruik vanaf 15 jaar, geven geen kinderen met diabetes mellitus, hoge bloeddruk

Met voorzichtigheid wordt het medicijn voorgeschreven aan kinderen die lijden aan bronchiale astma, sommige bloedziekten, nierfalen

Contra-indicaties

Onder welke omstandigheden mag het medicijn "Rinza" niet worden ingenomen? Klantrecensies melden dat hun toestand merkbaar verslechtert als het medicijn werd gebruikt als:

  • overgevoeligheid voor de componenten van het medicijn;
  • ernstige vormen van atherosclerose van de bloedvaten;
  • pyloroduodenale obstructie;
  • ernstige hypertensie;
  • bronchiale astma;
  • ernstige vormen van hartfalen, waaronder hartritmestoornissen;
  • Dubin-Johnson-syndroom;
  • ernstige vormen van lever- en nierfalen;
  • feochromocytomen;
  • aangeboren toename van bilirubine in het bloed;
  • suikerziekte;
  • chronische obstructieve longziekte;
  • slapeloosheid
  • hyperthyreoïdie;
  • alcoholverslaving;
  • bloedziekten;
  • glaucoom en verhoogde intraoculaire druk;
  • een afname van het aantal witte bloedcellen in het bloed en hemoglobine;
  • prostaathyperplasie met moeite met plassen;
  • onder de leeftijd van 15 jaar;
  • epilepsie en convulsieve aandoeningen;
  • zwangerschap en borstvoeding;
  • overgevoeligheid voor xanthinederivaten ("Theophylline", "Theobromine").

Er moet ook worden opgemerkt dat dit medicijn niet gelijktijdig mag worden gebruikt met bètablokkers, antidepressiva en monoamineoxidaseremmers..

Bijwerkingen

In de meeste gevallen wordt het medicijn goed verdragen door patiënten. Bijwerkingen zijn zeldzaam en worden meestal geassocieerd met langdurig gebruik van het medicijn in hogere doses. Desalniettemin is de lijst met bijwerkingen die Rinza geeft vrij uitgebreid. Deze omvatten:

  1. Spijsverteringskanaalaandoeningen - maagpijn, brandend maagzuur, verhoogde speekselvloed, braken, misselijkheid, verlies van eetlust, dunne ontlasting, obstipatie, hepatonecrose.
  2. Aandoeningen van het cardiovasculaire systeem - bradycardie, kortademigheid, hartkloppingen, onregelmatig ritme, hartpijn, hoge bloeddruk.
  3. Verminderd metabolisme - hypoglykemie.
  4. Neurologische storingen - hoofdpijn, angst, prikkelbaarheid, zwakte, prikkelbaarheid, dyskinesie, depressie, convulsies, coma, tinnitus.
  5. Psychische stoornissen - hallucinaties.
  6. Vanuit het hemopoëtische systeem - neutropenie, anemie, pancytopenie, trombocytopenie, agranulocytose, leukopenie.
  7. Urogenitale aandoeningen - dysurie, nefritis, moeite met plassen, nierkoliek.
  8. Problemen met het functioneren van de gezichtsorganen - verwijde pupillen, droge ogen, verhoogde intraoculaire druk, verminderde accommodatie.
  9. Allergische reacties - huiduitslag, urticaria, jeuk, Quincke's oedeem, anafylactische shock.
  10. Ademhalingsstelselaandoeningen - bronchospasme.

Als er bijwerkingen optreden, moet u onmiddellijk stoppen met het gebruik van Rinza en een arts raadplegen, zodat hij het medicijn vervangt.

Rinza contra-indicaties

Als u Rinz zonder recept gebruikt, zoals eerder vermeld, moet u eerst de instructies bestuderen, bepalen of u ziekten heeft die op de lijst met contra-indicaties staan, en pas daarna de tabletten gaan gebruiken.

  1. Gebruik het medicijn niet voor diabetes.
  2. Atherosclerose is een contra-indicatie voor het gebruik van tabletten en poeders..
  3. Weigeren om het medicijn te nemen voor arteriële, portale hypertensie.
  4. Allergische reacties op de componenten van Rinz - zijn de reden voor de afwijzing van deze tool.
  5. U kunt Rinza niet gebruiken om verkoudheid te behandelen bij zwangere vrouwen, moeders die borstvoeding geven, kinderen onder de vijftien en alcoholisten.


Contra-indicaties

Onder toezicht van de behandelende arts wordt een medicijn voorgeschreven als:

De patiënt heeft ziekten van het maagdarmkanaal (colitis, gastritis, maagzweer, enz.).
De patiënt heeft chronische vormen van pathologie van het ademhalingssysteem: astma, bronchitis, obstructieve longziekte, emfyseem.
Bij ziekten zoals: epilepsie, glaucoom, bloedarmoede, uitdroging, aandoeningen van de nieren, bijnieren en andere.
Wees voorzichtig bij aanwezigheid van leverziekte, galblaas.

Bijwerking

Het gebruik van Rinza-tabletten kan leiden tot de ontwikkeling van ongewenste reacties van verschillende organen en systemen, waaronder:

  1. Ademhalingssysteem - een spasme van de gladde spieren van de wanden van de bronchiën met hun vernauwing (bronchospasme).
  2. Zenuwstelsel - slaapstoornissen (slecht in slaap vallen), prikkelbaarheid, duizeligheid.
  3. Cardiovasculair systeem - verhoogde hartslag (tachycardie), verhoogde bloeddruk.
  4. Gezichtsorgaan - verhoogde intraoculaire druk, parese van accommodatie, mydriasis (verwijde pupillen).
  5. Urinesysteem - de ontwikkeling van nierkoliek, ontsteking van het nierweefsel (interstitiële nefritis).
  6. Bloed en rood beenmerg - een afname van het aantal bloedplaatjes (trombocytopenie), granulocyten (granulocytopenie) per volume-eenheid bloed, anemie (anemie).
  7. Spijsverteringssysteem - droge mond, misselijkheid, periodiek braken, maagpijn (bovenbuik), toxische effecten op de lever.
  8. Allergische reacties - uitslag, jeuk aan de huid, reactie in de vorm van brandnetel (urticaria), weefseloedeem met lokalisatie in het gezicht en uitwendige genitaliën (angio-oedeem Quincke).

De ontwikkeling van negatieve reacties is de reden om het gebruik van Rinza-tabletten stop te zetten en naar de dokter te gaan.

Publicaties Over Astma